Kališníkům se mostecké hokejisty definitivně do druhé ligy poslat nepodařilo. Svěřenci trenérské dvojice Říha-Tvrzník zasadili Mostu první ránu v páté minutě, kdy se trefil Filip Hanták. Odpověď přišla pár desítek sekund na to, jenže v desáté minutě vrátil Stadionu vedení Marek Loskot. Druhá třetina ale byla studenou sprchou po Litoměřice – Šindelář v ní inkasoval hned třikrát a Mostečtí si nabytý náskok udrželi až do konce základní hrací doby.

Play-out 1

3:5

2:1, 1:3, 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Most

Branky a nahrávky: 5. Hanták (Loskot, Šalda), 11. Loskot (Hanták, Kopta), 39. Miškář (Pilař) – 9. Alinč (Strejček, Hora), 30. R. Veselý (Divíšek), 33. Šimeček (Strejček, Frolo), 34. Šimeček (Kubinčák), 58. Kubinčák (Alinč). Rozhodčí: Sýkora - Malý, Šimán. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 440. Střely na branku: 25:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.

HC Stadion Litoměřice: Šindelář (Pavelka) – Šalda, Pavlas, Smetana, Jebavý, Havránek, Barák, Plášil, Bažant – Kalla, Švagrovský, Stoklasa – Kopta, Hanták, Loskot – Dufek, J. Veselý, Dvořák – Kulda, Miškář, Pilař.

HC Most: Pinc (Mouček) – Frolo, Rulík, Hora, Šefl, Šesták, Strejček, Černý, Walter – Doležal, Havlíček, Smolka – Rod, Divíšek, R. Veselý – Kubinčák, Šimeček, Babincev – Alinč.

Autor reportáže: Vojtěch Martinek

Na první branku utkání nečekalo čtyři sta čtyřicet přítomných diváků příliš dlouho. Po čtyřech minutách a osmi sekundách hry otevřel skóre Filip Hanták, přičemž asistenci si připsal Radim Šalda – benjamínek v sestavě kališníků, který v sobotu, den jeho osmnáctých narozenin, odehrál první utkání mezi muži.

Nedlouho poté ale bylo vyrovnáno. V osmé minutě se na levém kruhu chopil kotouče ostřílený veterán Jan Alinč, který jej pohřbil za záda litoměřického gólmana. Neuběhla ani minuta a skóre se však opět měnilo, tentokrát zase ve prospěch Litoměřic. Filip Hanták našel před brankou připraveného Marka Loskota a vedení domácích bylo znovu na světě. Zbytek dvacetiminutovky byl poměrně vyrovnaný s několika akcemi na obou stranách kluziště.

Druhá část pak byla pro Litoměřice studenou sprchou. Po téměř deseti minutách hry vyrovnal stav Radek Veselý a pár desítek sekund na to musel Šindelář lovit ze sítě další kotouč. Mostečtí využili přesilovou hru po vyloučení Jana Veselého a do vedení je dorážkou odražené střely Jana Strejčka poslal Jaroslav Šimeček. Stejný hráč se pak v čase 33:22 poslal hosty do dvoubrankového vedení a utkání začalo kališníkům proklouzávat mezi prsty. Malou záplatu vyrobil dvě minuty před koncem třetiny střelou z voleje Patrik Miškář, nicméně po dvou dějstvích vedl v Kalich Areně Most.

Ve čtyřiačtyřicáté minutě vyhlížel hattrick Jaroslav Šimeček, jenže Šindelářovi se povedlo jej na poslední chvíli zastavit. O pár minut později vznikla nadějná šance zase na druhé straně, jenže jednomu z hostujících beků se povedlo zachytit kotouč na brankové čáře a poslat jej mimo ohrožení litoměřické klece. Později se o srovnání pokusili Jaroslav Kalla a po něm i Štěpán Havránek, ani oni však na Marka Pince nevyzráli. Výhru Mostu a oddálení zdánlivě nevyhnutelného sestupu do nižší soutěže tak stvrdil trefou opuštěné litoměřické svatyně Vojtěch Kubinčák. Sečteno, podrženo – Litoměřice - Most 3:5

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): My jsme řekli, že v těchto zápasech, ve kterých o nic nejde, budeme zkoušet mladé hráče. Samozřejmě chceme vyhrávat, ale bohužel se dnes prvních patnáct minut ve druhé třetině z naší strany vůbec nepodařilo. My jsme dostali tři góly ze situací, ze kterých vůbec góly dostávat nemůžeme. Bohužel, šance, které jsme si my vytvořili, jsme nedokázali proměnit. To nás ostatně provází v celém průběhu sezóny. I když můžeme hrát uvolněně a bez jakýchkoliv nervů, tak ta kvalita tu v tuto chvíli není.

Aleš Totter (HC Most): Dnes byl předveden bezkontaktní hokej a já si myslím, že těchto šest zápasů navíc je spíše prodloužení sezóny a že by pořadí v poslední čtveřici mělo být rozhodnuto po 52 kolech. I když samozřejmě nám to dalo ještě nějakou malou naději. Tyhle zápasy jsou však bezkontaktní, odehrané za dvě hodiny bez přerušování. My jsme byli lepší ve využívání šancí a zejména v půlce druhé třetiny, kdy jsme dali důležité góly, díky kterým jsme vyrovnali na 2:2 v přesilovce a hned poté samostatným nájezdem. Tam se zápas zlomil. Stejně tak mohl vyhrát soupeř. Bylo to dnes o proměňování šancí a my jsme se utrhli. Pak v závěru jsme to pouze dohráli a bereme tři body. Jsme rádi za vítězství, že jsme ještě ukázali nějakou morálku, ale týmy Havířov a Litoměřice mají záchranu jistou, takže k tomu tak přistupují, zkouší mladé hráče, takže co se dalo čekat.