Přestřelku v Mostě zahájily Litoměřice,které poslal do vedení Chlapík. Domácí ještě stihli do přestávky srovnat, ale vedení Stadionu vrátil ve druhé třetině Vítězslav Bílek. Litoměřický sniper poté přidal další dvě branky a připsal si další hattrick v této sezóně. Litoměřice se dokázaly opět prosadit v oslabení, byla to jíž devátá branka v této sezóně. Z Mostu si nakonec Stadion odvezl tři body za výhru 6:3.

HC Most - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 11. Pavelka (Alinč), 44. Smolka (Pavelka, Alinč), 52. Pavelka (Alinč) – 9. Chlapík (Z. Doležal), 21. V.Bílek (T. Doležal, Šulc), 42. V.Bílek (Kalla), 46. V.Bílek (Kalla, Špelda), 53. Švagrovský (Chlapík, Novák), 56. Švagrovský (Novák, Chlapík). Rozhodčí: Jechoutek – T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 11:7, navíc Tauš(MOS) 10min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 255. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.

HC Most: Horák – Kousalík, Pavelka, Černý, Kříž, Procházka, Baránek, Kasal – Bojer, Alinč, Slavíček – Tauš, Smolka, Budínský – Přeučil, Havlíček, Petruška – Nedrda, Válek, Mical

HC Stadion Litoměřice: Král – Kolář, Šulc, Mikliš, Míka, Špelda, Málek, Šafář – T, Doležal, Kalla, Bílek – Ondráček, Švagrovský, Novák – Chlapík, Zdeněk, Z. Doležal – Racek

Do zápasu lépe vstoupily Litoměřice, které na svého soupeře vlétly s novou posilou v defenzívě Šafařem. Už v deváté minutě zápasu poslal Kališníky do vedení Adam Chlapík, který se zbavil obránce, protáhl se podél brankáře Horáka a poslal kotouč do mostecké branky. Vedení hostům příliš dlouhou nevydrželo a díky nedisciplinovanosti museli čelit oslabení třem proti pěti. Alinč posunul z mezikruží puk na pravý kruh, odkud Tomáš Pavelka poslal přesnou ránu pod břevno Královy brány. Do první přestávky mohl vrátit vedení Stadionu Kalla, ten však nedokázal trefit odkrytou klec.

To, co se nepovedlo Litoměřicím v závěru prvního dějství, napravily úvodem druhé dvacetiminutovky. Tomáš Doležal poslal hned po buly na zteč Vítězslava Bílka, který pláchl obránci Pavelkovi, dostal se s pukem až před Horáka a forhendem zvednul puk přesně pod břevno. Druhá třetina se nesla spíš v duchu častých vyloučení, než gólových příležitosti, a tak Stadion si dlouho držel hubený náskok. Změnit to mohl Šafař, ten však v premiérovém startu za Stadion nastřelil pouze tyčku mostecké branky.

Poslední třetinu začaly Litoměřice stejně jako tu předchozí a opět u toho byl Vítězslav Bílek. Tentokrát však se vstřelením své druhé branky v zápase neměl žádné potíže. Po kolizi s domácím obráncem nedosáhl ležící brankář Horák na kotouč, k němu se dřív dostal litoměřický útočník a pohodlně navýšil vedení svého týmu. Most se však nevzdával a dokázal snížit, opět z dvojnásobné početní výhody. Pavel Smolka dostal přihrávku na mezikruží od Pavelky, okamžitě vystřelil zápěstím a překonal Krále mezi jeho rukou a tělem.

Radost domácím hokejistům příliš dlouho nevydržela. V pokračující přesilové hře obránce Černý ztratil na útočné modré kotouč, ke kterému se dostal Jaroslav Kalla, který pláchl spolu s Vítězslavem Bílkem do úniku 2na1. Přečíslení zvládli litoměřičtí kanonýři bravurně a nejlepší litoměřický střelec dokončil svůj čistý hattrick. Ani tentokrát však Most neztratil chuť k hokeji a znovu snížil v početní výhodě, i když tentokrát s notnou dávkou štěstí. Tomáš Pavelka nastřelil od modré čáry hostujícího obránce a puk skončil v litoměřické brance.

V závěru zápasu už dávali branky pouze hosté, respektive jediný hráč. David Švagrovský nejprve v početní výhodě poslal z pravého kruhu přesnou střelu nad Horákovo rameno a poté při přečíslení 2na1 dokázal zužitkovat přesnou přihrávku kapitána Nováka mezi Horákovy betony. Litoměřice tak zvítězily nad Mostem vysoko 6:3 a připsaly si důležité tři body.