Litoměřický Stadion si pozval k odvetě přípravných zápasů svého rivala z Polabí - děčínský hokejový klub. V prvém vzájemném duelu zvítězili v Děčíně hosté, a tak se dnes čekalo, jak dopadne duel na ledě v Lovosicích. Překvapení se ale nekonalo. Litoměřičtí hokejisté měli utkání od samého začátku pevně pod kontrolou a nikdo z diváků si porážku domácích nepřipouštěl.

přát.

5:3

2:1, 0:0, 3:2

HC Stadion Litoměřice - HC Děčín

Venku před halou bylo v 18 hod. 28 stupňů Celsia, na tribuně 23° a u ledové plochy příjemných 19°. V takovémto prostředí se chystali hokejisté k přípravnému utkání. Zatímco si diváci u ledové plochy libovali v příjemném chládku, hráči byli již po rozbruslení zmáčení vlastním potem. Přesto ale litoměřičtí hokejisté nasadili již od začátku utkání vysoké tempo a v sedmé minutě vedli už 2:0. Úspěšnými střelci byli v čase 4:12 obránce Petr Macek, po perfektní přihrávce Petra Horčičky a v čase 6:06 David Myšík po přihrávce Petra Zuziaka. Hosté se ještě nestačili rozkoukat a domácí diváci již propadali euforii. Litoměřický tým měl již za sebou také první přesilovou hru. V čase 3:21 byl vyloučen hráč Děčína Jan Sladký za hákování, ale domácí přesilovku nevyužili. Soupeř se velice rychle oklepal a v čase 6:24 snížil Jakub Loučka na rozdíl jednoho gólu. Přihrávajícím byl Jiří Štverák. Od této chvíle se hra vyrovnala. Domácí tým hrál na čtyři útočné řady a čekalo se na vystupňování tempa. V čase 10:04 byl vyloučen děčínský Miloš Stibor za hákování, ale skóre se neměnilo. V 15. minutě došlo na ledě ke sporné situaci, kdy hosté reklamovali faul. Rozhodčí ale situaci vyhodnotil jinak a nevylučoval. V čase 17:39 byl vyloučen útočník domácích Milan Buďa a následně v čase 17:59 i obránce Michal Kouba. Hosté hráli přesilovku 5 na 3, ale po 30 sekundách šli do oslabení také. V čase 18:37 byl vyloučen hostující Jiří Štverák. Ke konci třetiny Litoměřičtí nastřelili tyčku branky soupeře a na druhé straně měl štěstí brankář domácích Martin Volke, když mu puk proklouzl mezi betony těsně vedle pravé tyče. První třetina skončila zaslouženě za stavu 2:1 pro domácí tým.

Druhá třetina začala v poklidném tempu a během těchto dvaceti minut se toho ani moc neudálo. Málo nebezpečné střely brankáři bez problémů kryli. Domácí tým měl optickou převahu, ale hosté bez problémů ataky útočníků ubránili. V čase 7:30 si domácí trojice útočníků Hlušička - Buďa - Procházka vytvořila slibnou akci, ale bez brankového efektu. Ve 30. minutě byl vyloučen domácí útočník Ladislav Slížek, ale ani hosté branku nevsítili. V čase 33:20 hráli po vyloučení Ondřeje Luky přesilovku i domácí, ale opět se skóre neměnilo. Šanci na vyrovnání dostali ještě hráči Děčína v čase 37:48, kdy byl vyloučen obránce Michal Kouba a hosté několikrát ohrozili Martina Volkeho. Bez efektu. Deset vteřin před koncem třetiny jel v samostatném nájezdu na brankáře domácích Jan Filipovský, ale jeho střelu mezi betony Martin Volke zneškodnil. V této třetině si mohl i obávaný rozhodčí Vunč v poklidu bruslit mezi lajnami.

Třetí třetina začala v jiném tempu. Domácí tým stáhl sestavu na tři útoky a začal dohrávat souboje. V čase 41:18 byl zasažen do masky Martin Volke a hra byla na krátkou dobu přerušena. Ve 43. minutě vstřelil Ladislav Slížek třetí branku Litoměřic a vzápětí čtvrtou branku vstřelil v čase 46:25 Petr Procházka. Domácí odskočili na stav 4:1. Hosté snížili v 50. minutě Janem Filipovským a v čase 52:17 Pavlem Markem v přesilové hře na 4:3 a doufali ve vyrovnání skóre. Radost jim ale pokazil střelou do prázdné branky v čase 59:40 Milan Buďa, který potrestal hru bez brankáře děčínského týmu. Hra se v posledních deseti minutách trochu přiostřila a rozhodčí Vunč udělil celkem čtyři dvouminutové tresty domácímu týmu a dva dvouminutové tresty hostům. Byly to však fauly, které vyplynuly z přemíry snahy. Utkání bylo hráno tvrdě, ale ne záludně. Vítězství v poměru 5:3 si litoměřický tým zasloužil. Po celé utkání byl lepší a jeho formu prověří ještě před začátkem soutěže týmy z České Lípy a Mostu.