Stadion opět nestačil na Medvědy z Berouna a opět stejným výsledkem jako v prvním utkání. Na 1:3 snížil až v samém závěru domácí Novák, jinak se Litoměřičtí v koncovce trápili. Berounští rozhodli o své výhře v první třetině, kdy jim Litoměřice povolily dvakrát skórovat.

21. kolo

1:3

0:2, 0:1, 1:0

HC Stadion Litoměřice - Medvědi Beroun 1933

Branky a nahrávky: 57. Novák (Vobořil, Hlusička) - 2. Pavel (Besser), 16. Rudovský, 24. Besser (Nedvěd). Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1250.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Volke) - Evan, O. Kříž, Stříteský, Kubát, Kolbaba, Vobořil, Brož, Martinka - Hašek, Šinágl, Novák - Heinisch, Slížek, Horčička - Přeučil, Rod, Bojer - Doležal, Hlusička, P. Kříž

Medvědi Beroun 1933: Falter (Kareš) - Zacpálek, Jelínek, Husák, Nedvěd, Jebavý, Piskáček, Malý – Besser, Pavel, Kupec – Novotný, Hašek, Valský – Vlček, Rudovský – Hafenrichter, Melka, Pacovský

Medvědi vlétli do zápasu s velkou vervou. Ihned v druhé minutě navíc otevřeli střelecký účet utkání. První úder zasadili domácím po samostatném průniku od levého mantinelu až před branku, odkud prostřelil Přikryla pod vyrážečkou. Následně nabídli Berounským dvojnásobnou početní výhodu trvající jednu minutu a osmadvacet sekund. Hosté však nabídnutou příležitostí pohrdli, neujala se Husákova ani Nedvědova střela. Tím skončily zřejmě nejatraktivnější okamžiky první poloviny úvodního dějství. Až v 15. minutě přišla další vážnější šance. Slížek dostal přihrávku do skvělé střelecké pozice, ale trefil jen boční síť. Zhruba za minutu hry naplnili Berounští známé rčení nedáš dostaneš. Po střele od modré, která se odrazila pro domácí smolně od brusle Vladimíra Kolbaby uklidil do odkryté branky Jan Rudovský. Stav 0:2 vydržel až do první sirény a Litoměřičtí tak odcházeli již tradičně do kabiny se ztrátou.

Druhá třetina nabídla daleko zajímavější podívanou. Kalich Arena mohla shlédnout dvacet minut mnoha gólových šancí a osobních soubojů. K vidění byla také jedna branka. Síť se ale k nelibosti domácího publika a k radosti skromného berounského kotle vlnila opět za zády Petra Přikryla. Po vhazování po jeho levici se dostal po přiťuknutí od Nedvěda Jan Besser a jeho střela zapadla do horního růžku litoměřické branky. Litoměřičtí poté o něco častěji než Medvědi vyráželi do útočných výpadů, ale zrazovala je koncovka. Většinou jejich střely mířily do míst, kde stál připravený Martin Falter. Po čase se v ofenzivě připomněli také Středočeši. Nejaktivnější byl v tomto směru paradoxně veterán na postu obránce Jaroslav Nedvěd. Po zaznění druhé sirény byl stav na světelné tabuli 0:3 a utkání šlo do závěrečné dvacetiminutovky.

Ve třetí třetině byl k vidění opět závěrečný tlak Litoměřic. Kališníci se tradičně snaží v zápasech vše napravit povedenější závěrečnou dvacetiminutovkou, ale proti Medvědům slavili jen částečný úspěch. Přitom vše se zdálo být mnohem nadějnější. Ve 43. minutě ujížděl Šinágl s Haškem na jediného berounského obránce. Příliš nechybělo, aby prvně jmenovaný nakonec rozvlnil síť Falterovy branky po zdánlivě zmařené akci. Šináglova dorážka přes ležícího brankáře nakonec zamířila mimo branku. Další litoměřické střely trefovaly jen před brankou stojící hráče nebo hruď brankáře Faltera. Prolomit střeleckou smůlu a vykřesat naději se povedlo až Martinu Novákovi v poslední sekundě 57. minuty. Svou střelu z mezikruží skryl za jednoho z bránících hráčů a kotouč zapadl přesně k levé tyči. Ukázalo se ale, že šlo jen o čestný úspěch, nikoli o start k velkému obratu. Ačkoli to Litoměřičtí ještě zkoušeli bez brankáře se šesti hráči v poli, nedokázali znovu skórovat. Navíc v samém závěru mohl ještě zvýšit berounské vedení Nedvěd, ale na útočné modré nezamířil přesně do prázdné branky. Litoměřičtí tak podlehli Medvědům 1:3. Hostům se tak povedla dokonalá odveta.

Jindřich Setikovský - HC Stadion Litoměřice

Už je to trapné, ale desáté utkání v řadě prohráváme již na začátku zápasu 1:0 nebo 2:0. Dnes jsme jeden a půl třetiny odehráli neplodný profesorský hokej. Selhali zkušení hráči, na kterých stavíme tým. Za dnešní výkon bych se chtěl divákům omluvit. Divím se, že v tak hojném počtu zůstali až do konce. Představoval bych si to tak, že bychom měli hrát celé utkání, jako dokážeme odehrát poslední třetiny. Teď si to musíme srovnat v hlavách a bojovat dále.

Richard Žemlička - trenér HC Berounští Medvědi

Dnes jsme po dlouhé době mohli hrát utkání na čtyři útoky a rozložit tak celý zápas na více hráčů. Povedl se nám vstup do utkání a také do celé letošní sezóny a do této chvíle z toho těžíme. V týmu máme hodně mladých kluků, kteří stále bruslí, a chytal nám dnes dobře brankář. Přesto, kdyby daly Litoměřice kontaktní branku na 2:3, mohlo se odehrát do konce zápasu ještě drama. Proto jsem rád, že to dopadlo takto.