Do utkání vstoupili lépe hosté a jako první se dokázali prosadit. Přikryla překonal po osmi minutách Havlíček. Ve druhé třetině však Kališníci nasázeli soupeři pět branek, z nichž čtyři padli v početní výhodě. Pohodlné vedení si Stadion udržel do konce zápasu a porazil tak Most 5:3.

35. kolo

5:3

0:1,5:1,0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Most

Branky a nahrávky: 23. Bílek (Kalla, Procházka), 27. Novák (Ondráček, Švagrovský), 31. Kalla (Dvořáček, Bílek), 31. Švagrovský (Novák,Míka), 40. Ondráček (Míka) – 8. Havlíček (Nedrda), 36. Grin (Alinč), 60. Petruška (Havlíček, Tauš). Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Samuel. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:2. Diváci: 800. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Málek, Mikliš – V. Bílek, Kalla, Dvořáček – Novák, Švagrovský, Ondráček – Volek, Černoch, Procházka – Doležal, Racek, Schwamberger.

HC Most: Horák – Grin, Kousalík, Kasal, Procházka, Hora, Charousek, Kříž, Válek – Tauš, Smolka, Bojer – Nedrda, Havlíček, Petruška – Přeučil, Alinč, Slavíček – Jurčík, Šrámek, Písařík.

Úvod zápasu se nesl ve velmi pomalém tempu. Ani jedno z mužstev se nehrnulo nijak aktivně do šancí a často se hra přerušovala. Do první velké šance zápasu se dostal domácí Kalla až v páté minutě, ale velkou příležitost před Horákem však nedokázal využít. Poté přišlo vyloučení Špeldy a Most hrál první přesilovou hru, kterou dokázal po minutě využít ve vedoucí branku. V závaru před domácím brankářem se kotouč odrazil k volnému Ondřeji Havlíčkovi, který neměl problém uklidit kotouč do litoměřické branky.

Hosté mohli jít dokonce do dvoubrankového vedení v 16. minutě, kdy Přikryl zlikvidoval několik šancí Mostu během několika vteřin. Nejprve domácí brankář zlikvidoval střelu Smolky a následně i dvě dorážky Tauše. Největší šanci na navýšení skóre měl Bojer, který měl před sebou odkrytou domácí klec, ale Přikryl reflexivně zastavil střelu hokejkou.

Do druhé třetiny Kališníci nastoupili jako naprosto jiný tým a začali svého soupeře přehrávat. Aktivita domácích vedla k první přesilové hře, kterou Stadion po necelé minutě využil ve vyrovnávací branku. Kalla z rohu našel mezi kruhy Vítězslava Bílka, který bez přípravy trefil mezeru mezi betony Horáka. Most měl s energii hýřícími domácími hráči značný problém a po další chvilce si šel na trestnou lavici odpočinout Grin. Domácí nezaváhali a využili další početní výhodu. Hora zastavil přihrávku směřující na Martina Nováka, ten ho však ale obral o kotouč a zavěsil do prázdné brány.

V polovině utkání Litoměřice přidaly další dvě branky. Třetí přesilovku domácích v zápase využil nejproduktivnější hráč Jaroslav Kalla, který po přihrávce od Dvořáčka překonal Horáka do protipohybu. Poté uběhlo pouhých šestnáct vteřin a Stadion slavil znovu. V signalizované výhodě se blýskl individuální akcí David Švagrovský, který si z rohu vyjel s kotoučem před Horáka a zakončil mezi nohy hostujícího brankáře.

Další branka v početní výhodě padla i ze strany hostů. Jakub Grin napřáhl z pravého kruhu a propálil Přikryla k levé tyči. Stadionu těsně před druhou přestávkou vrátil třígólové vedení Martin Ondráček, který tečoval střelu Míky od modré čáry. Pro Kališníky to byla jíž čtvrtá využitá přesilovka ze čtyř. Ve třetí třetině ještě hosté dokázali snížit v samém závěru, kdy nepozornosti domácí obrany využil Havlíček s Petruškou. První jmenovaný nabil Patrikovi Petruškovi a ten bez přípravy propálil Přikryla.

Jiří Doležal - HC Stadion Litoměřice

Dnešní zápas ovlivnily a rozhodly přesilovky. My jsme hned z první dostali branku a pak jsme se po celou třetinu trápili s tím jejich herním systémem, který hráli. O přestávce jsme se na to připravili a od druhé třetiny to začalo fungovat. Dostávali jsme se ve středním pásmu přes jejich obranu a z toho pak pramenily fauly, které na nás udělali. Nám se podařilo vstřelit čtyři branky z přesilovek, a to nás dostalo do zápasu. Zápas nebyl dnes ani příliš vyhecovaný, protože když soupeř prohrával čtyři ku jedné, tak to není tak vyhrocené jako za stavu jedna ku jedné. My jsme byli rádi, že jsme utkání dohráli v poklidu, i když je škoda třetí branky, kterou jsme dostali. Po první třetině jsme ani nemuseli v kabině zvýšit hlas, protože to nebyl až takový propadák. V Kadani jsme také rychle prohrávali dva ku nule a ten zápas tam se začal lámat za stavu dva ku jedné, když jsme snížili z přesilovky. Pak jsme, bohužel, prohráli třikrát buly se stejným hráčem a on nám nakonec vstřelil i třetí branku. Kadaň měla dobrý pohyb a hráli tvrdě na hranici faulu. Od půlky zápasu jsme se pokusili hrát více dopředu, snížili jsme na tři ku čtyřem po dvou našich přesilovkách, ale vyrovnat se nám už nepodařilo. Teď v Benátkách nás opět čeká podobný zápas. Asi rozhodnou přesilovky a to, kdo udělá více chyb. Ještě nevíme, koho budou mít z Liberce, ale minule jsme v Benátkách vyhráli. Takže se nám tam dařilo a nyní teprve uvidíme.