Šesté čtvrtfinálové utkání přijeli do Kalich Areny sehrát Kohouti z Olomouce. Ti do utkání vstoupili také lépe, kdy Hanáky poslal do vedení Knotek. Domácí dokázali následně srovnat ve vlastním oslabení zásluhou Nováka. Ve druhé třetině se dvakrát prosadil hostující Švaňhal a hosté rázem vedli dvougólovým rozdílem. Do druhé přestávky ještě stihl snížit z přesilové hry Chabada. V poslední dvacetiminutovce i přes tlak domácích žádná branka nepadla a Kohouti tak zvítězili 3:2. Celou sérii tak Olomouc vyhrála 4:2 na zápasy a postupuje do semifinále.

ČF6

2:3

1:1, 1:2, 0:0

HC Stadion Litoměřice - HC Olomouc

Branky a nahrávky: 16. Novák, 35. Chabada (Hrbas, Čermák) – 15. Knotek (Herman, Staňek), 26. Švaňhal, 30. Švaňahl (Diviš). Rozhodčí: Hrubý, Úlehla – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 7:9, navíc Bahenský a Chabada (oba LTM) 10min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1600. Střely na branku: - . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Žovinec, Kolář, Drábek, Hrbas, Šulc, Husák, Míka – Doležal, Chabada, Racek, Rubeš, Procházka, Čermák, Hašek, Bahenský, Budínský, Novák, Škop, Chlapík.

HC Olomouc: Vošvrda – Kadela, Houdek, Jaroměřský, Ondrušek, Drtil, Staněk, Bartoň – Selingr, Ostřížek, Pekr – Diviš, Kindl, Švaňhal – Marosz, Knotek, Herman – Jergl, Králík, Lehečka.

V úvodu utkání dostaly Litoměřice možnost si zahrát dvojnásobnou početní výhodu. Vošvrdu však dokázal pouze dvakrát ohrozit Šulc, který olomouckého brankáře vyzkoušel z vrcholu kruhů. Poté co Kohouti přečkali dvojnásobné oslabení, tak se ihned vrhli do útoku. První ostrý zákrok si Král připsal proti střele obránce Kadely od modré čáry. Přesilovou hru si poté zahrála i Olomouc, ale stejně jako domácí celek se prosadit nedokázala.

Na první branku si diváci v Kalich Areně počkali až do 15. minuty zápasu, naneštěstí to však byli hosté, kdo jako první otevřel skóre. Do přečíslení dva na jednoho se dostala dvojice Herman a Knotek. První jmenovaný dokázal přes domácího obránce přihrát na zcela volného Jana Knotka, který jen tak tak procpal kotouč za ležícího Krále. Odpověď Stadionu však přišla ihned. Ve vlastním oslabení se kotouče zmocnil Martin Novák, který projel celé kluziště a zakončil přesnou střelou nad pravý beton brankáře Vošvrdy.

Po první přestávce se Kohouti dostali opět do vedení. Ondřej Švaňhal nahodil kotouč na domácí branku. Královi se při pokusu rozehrát zamotal puk mezi nohy a nešťastně si ho srazil do branky. V polovině utkání se Kohouti navíc prosadili potřetí v zápase a rázem se zdálo, že zápas jíž strhli na svojí stranu. Svůj druhý zásah v zápase si připsal Ondřej Švaňhal, který projel po levém křídle a z kruhu propálil Krále.

Snížení ze strany domácích přišlo ve 35. Minutě, kdy Stadion hrál opět přesilovou hru 5na3. Martin Chabada dostal přihrávku na levý kruh a přesnou střelou trefil levý horní růžek Vošvrdovy branky. Do poslední třetiny vstoupily Litoměřice aktivněji a svého soupeře začaly značně přehrávat. Veškeré pokusy domácích však skončily u Vošvrdy. Hosté poté mohli navýšit své vedení, po nahození Knotka od modré se ocitl před prázdnou brankou Diviš, na poslední chvíli mu však Král sebral kotouč z hole.

V závěrečných pěti minutách utkání Stadion zatlačil Kohouty do jejich obranného pásma a soupeř se bránil všemi sílami, co mu zbyly. Domácí poté odvolali brankáře a před Vošvrdou se vytvořil neskutečný tlak, který vyústil posunutím hostující branky. Sudí nařídil trestné střílení, které však Chabada nedokázal proměnit. Olomouc tak v poslední třetině ubránila těsné vedení a z ledu Litoměřic si odvezla výhru 3:2. Kohouti tak vyhráli čtvrtfinálovou sérii 4:2 na zápasy a postoupili do semifinále. Pro Litoměřice sezóna bohužel skončila.

Petr Fiala (HC Olomouc)

Myslím si, že jsme dnešní zápas mohli odehrát líp stejně jako všechna ta utkání tady, která jsme prohráli v nájezdech. Dnes jsme měli odehrát líp druhou třetinu, kdy jsme se nechávali zbytečně vyloučit a celé se nám to zkomplikovalo. Do třetí třetiny to bylo 3:2 pro nás, ale domácí stále žili, bylo to o jednu branku a hráli hodně vabank. My jsme na druhou stranu byli až hodně pasivní. Je dobře že jsme vyhráli, ale ta hra měla být o dost lepší.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice)

Dnes to pro nás bylo hodně smolné. Stejně jako dnes, tak ani v těch minulých zápasech tady doma jsme nebyli horší. Bohužel jsme dostali hodně laciné tři branky a proti soupeři, jako je Olomouc, by se to stávat nemělo. To byl dnes ten hlavní rozdíl. Ve hře pět proti pěti jsme se těžko prosazovali a bohužel nám tam nic nespadlo. Zase na druhou stranu ve třetí třetině jsme měli dost přesilovek na to, aby jsme vyrovnávající gól dali. Bohužel, chyběl tomu kousek a myslím si, že to byl krásný zápas, bohužel se špatným koncem. Chtěl bych za sebe poděkovat jak hráčům, tak i fanouškům. Dnes byl plný stadion a my jsme si to perfektně užívali. Celá ta série byla pro nás dobrá, hodně jsme jim to znepříjemnili, ale o ten kousek byli lepší a já jim gratuluji k postupu.