Na domácím ledě sehrál Stadion Litoměřice další přípravné utkání. Soupeřem mu tentokrát byl jeden z prvoligových soupeřů Sportovní klub Kadaň. Domácí zahájili zápas vyhranou první třetinou, kdy se jim podařilo vstřelit i branku v oslabení. Kadaň poté snížila, ale to bylo z její strany na dlouho chvíli všechno. Dále v zápase úřadovali domácí a svému soupeři nasázeli další čtyři branky. Hosté jen dokázali v závěru snížit na konečných 6:2.

6. kolo

6:2

2:0, 2:1, 2:1

HC Stadion Litoměřice - SK Trhači Kadaň

Branky a nahrávky: 8. Škop (Brandejský), 17. Čermák, 30. Rubeš (Čermák, Chabada), 38. Čermák (Husák, Jánský), 42. Novák, 50. Novák (Rubeš) – 22. Opalek, 52. J. (Kopáč). Rozhodčí: Krob – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 6:7, navíc Seman (KAD) 10min OT, Stehlík(KAD) 5Min + do konce utkání a Jánský(LTM) 5min + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 460. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Husák, Míka, Žovinec, Opava, Smetana, Skřivánek, Müller – Chabada, Rubeš, Čermák – Novák M., Hašek, Jánský – Racek, Brzobohatý, Doležal – Škop, Brém, Brandejský

SK Trhači Kadaň: Strmeň (30. Boška) – Stehlík, Tejnor, Horváth, Rutta, Opalek, Kopáč, Pelc, Dobrovolný – Hromas, Kůs, Mainer – Fronk, Hanták, Chlouba – Deveri, Seman, Jíra – Novák J., Novák L., Hammerbauer.

Brankáři obou celků si připsali své první zákroky hned v samém úvodu utkání. Strmeň kryl pokus Míky, na druhé straně musel předvést svou pohotovou lapačku Petr Přikryl. Skóre otevřel již v osmé minutě čtvrtý útok domácích. Nejprve Brém vystihl kadaňskou rozehrávku, posunul puk na Brandejského, který ještě neuspěl. Následně se ale kotouč dostal do Strmeňova brankoviště, kde byl nejaktivnější Luděk Škop a poprvé rozsvítil červené světlo za hostující brankou.

Ve druhé polovině prvního dějství byla k vidění tři vyloučení. Jeden trest si odseděli hosté, dva domácí. Právě při jejich druhém prohřešku, za který pykal Jaroslav Hašek, padla další branka utkání. Ačkoliv byli o jednoho muže oslabeni, dočkali se jí Litoměřičtí. Miloslav Čermák zachytil kotouč a zamířil přes celé hřiště ke Strmeňovi. Unikl hostujícím obráncům a bekhendem zasunul puk přesně mezi betony hostujícího brankáře. Díky jeho trefě svítil po dvaceti minutách hry na ukazateli skóre stav 2:0 z pohledu domácích.

Do druhé třetiny lépe vstoupili hosté. Po dvou minutách hry slavili první branku v zápase. Daniel Opalek si najel mezi kruhy a trefil se přesně k pravé tyči. Vstřelená branka a snížení gólového rozdílu na jeden zásah Kadaň nabudila do hry a domácí se začali pouze bránit. Rutta napálil puk od modré na Přikryla, trefil ale přesný střed branky a domácí gólman s jistotou zasáhl. Následně kadaňský útočník putoval pykat na trestnou lavici, ale ani přesilová hra Litoměřice příliš neprobudila a zůstala nevyužitá. Domácí probudil až v polovině utkání. Křížný pás Janského na Husáka sice byl zblokován obráncem, ale v následné signalizované výhodě Stadion udeřil v zápase potřetí. Kotouč putoval přes Chabadu a Čermáka až ke z mezikruží zakončujícímu Tomáši Rubešovi, který prostřelil brankáře Strmeně, který následně odjel střídat a do branky se postavil Boška.

Náhradní brankář hostí se hned také dostal do kolotoče šancí domácích. Chabada našel z levého kruhu před brankou číhajícího Petera Jánského. Přihrávka vzduchem přes hůl kadaňského beka našla přesně čepel domácího střelce, který ihned vypálil, trefil však pouze hruď brankáře. Na druhé straně Kopač zkoušel překvapit Přikryla střelou z pravého kruhu, litoměřický brankář si však dokázal poradit a vyrážečkou vytěsnil kotouč. Kromě branky v oslabení přidali Litoměřičtí v zápase i zásah z početní výhody. Tvrdá střela Patrika Husáka od modré střely skončila za zády Bošky.

Do čtyřgólového náskoku se Litoměřice dostaly bleskově začátkem poslední třetiny. Střela Martina Nováka po náhodném odrazu skončila v brance kadaňského mužstva. Litoměřice poté i nadále tlačily soupeře do obranného pásma a Boška musel neustále být v pozoru. Po střele Žovince se Litoměřičtí snažili dostát kotouč do branky Kadaně, ale to se jim nepodařilo. V 50. minutě nejprve po přihrávce Rubeše trefil Skřivánek levou tyčku kadaňské branky. Další přihrávka litoměřického forvarda však vedla ke gólu. Rubeš našel Martina Nováka, který na brankovišti zachoval chladnou hlavu a povedenou bekhendovou kličkou zasunul puk za hostujícího gólmana.

Lehká teč Jakuba Nováka znamenala snížení na 6:2. Kadaňský útočník stál na správném místě před brankářem Přikrylem a dokázal usměrnit kotouč za jeho záda. O šance v tomto utkání neměli litoměřičtí diváci opravdu nouzi. I za vysokého vedení si domácí stále vytvářeli příležitosti ke skórování. Tomáš Brém napřáhl z levého kruhu, jeho rána skončila po odrazu od boční konstrukce v ochranné síti. Ke konci zápasu začali Kadaňští zbytečně a nelogicky přitvrzovat svojí hru. Stehlík dostal pětiminutový trest za úder do hlavy a krku plus trest do konce utkání. Litoměřice nakonec porazily Kadaň vysoko 6:2 a připsaly si další výhru v přípravě.

Jiří Doležal – trenér HC Stadion Litoměřice

Výsledek asi neodpovídá naší hře. Ta hra se začala už krystalizovat v té třetí třetině, kdy už jsme hráli dobře oproti té první, kdy naše hra byla trochu unavená oproti soupeři a je jediný štěstí, že jsme neinkasovali, ale naopak se nám podařilo dát dvě branky. Více štěstí jsme dnes tedy měli rozhodně my. Musím vyzdvihnout ten závěr, kdy sice Kadaň trošku herně odešla a my jsme byli trochu lepší. Samozřejmě to bereme jako přípravu, nám chyběli hráči, jim chyběli hráči a vše ještě ukáže čas. Neřekl bych, že výsledek 6:2 odpovídá tomu zápasu, podle mě to bylo vyrovnané, kdy půlku utkání byla lepší Kadaň, a druhou půlku jsme byli lepší my.