Litoměřice v prvním přípravném utkání přivítaly na svém ledě pražskou Spartu. Favorit z Prahy vstoupil do utkání lépe a od 3.minuty vedl po trefě Přibyla. Stadion však čtyřgólovou smrští skóre otočil hlavně díky dvěma zásahům Jana Rudovského. Sparta druhou brankou ke konci jen zkorigovala stav na 4:2.

1. kolo

4:2

0:1, 2:0, 2:1

HC Stadion Litoměřice - HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 27. Rudovský (Hašek, Martinka), 36. Žovinec (Hašek, Paločko), 51. Rudovský (Žovinec, Hašek), 56. Slížek (Mrňa, Martinka) - 3. Přibyl (Krstev), 58. Treille (Gawryletz, Přibyl). Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl - Kříž, Kolář, Žovinec, Sobotka, Hříbal, Martinka, Evan - Mrňa, Šinágl, Slížek - Hašek, Rudovský, Tvrzník - Merta, Hlusička, Rubeš - Antončík, Eis, Paločko

HC Sparta Praha: Sedláček - Manavian, Krstev, Husák, Gawryletz, Yong, Philipp - Treille, Luňák, Tůma - Procházka, Pacovský, Žalčík - Forman, Kučera, Karpov - Kyung, Bahenský, Přibyl

Favorit v první třetině dominoval

Jako prvního soupeře v přípravě přivítali hokejisté Stadionu Litoměřice pražskou Spartu. Soupeř se zvučným jménem se v Kalich Areně představil vůbec poprvé a diváci se měli na co těšit. Do první šance utkání se dostál litoměřický Mrňa, jeho střela však branku těsně minula. Pražané se do první větší šance dostali až ve třetí minutě, ihned se však ujali vedení když Angel Krstev našel povedenou zadovkou najíždějícího Daniela Přibyla, který tváří v tvář Přikrylovi nezaváhal a po forhendové kličce zavěsil pod horní tyč. Stadion mohl srovnat v následné přesilové hře, střela Evana však skončila v ochranné sítí.

Sparta byla v utkání nadále aktivnější a Bahenský mohl navýšit skóre utkáni, ačkoliv byl atakován obráncem stačil vystřelit. Kotouč však mířil do středu branky a Přikryl si s ním dokázal poradit. V další šanci Přibyl prošel po levé straně přes Martinku a pokoušel se protlačit puk mezi levou tyčí a betonem brankáře Přikryla, ten byl ale pozorný a výpadu sparťanského mladíka odolal. Litoměřický brankář měl i nadále plné práce, rychlá ofenzivní hra dělala litoměřickým obráncům potíže.

Litoměřice ovládly druhou třetinu

Do druhé třetiny vlétli domácí Kališníci na soupeře s chutí. Po faulu Manaviana mohly Litoměřice srovnat. Stanislav Eis se po kombinaci s Rubešem dostal ke střele z levého kruhu. Jeho střela mířila mezi betony brankáře Sedláčka, ten však své chrániče srazil včas k sobě a změnu skóre nepřipustil. Vyrovnání přišlo překvapivě v oslabení, po faulu Sobotky na Wona. Střela Martinky od modré Sedláčkovi po teči Haška vypadla a ke kotouči se před jeho brankou dostal nejrychleji Jan Rudovský, který jej pohotově zasunul do sítě.

Po inkasované brance Sparta začala propadat v obraně a Litoměřice těžily z rychlých útoků. Sobotka zkoušel střelu z mezikruží, mířil mezi Sedláčkovy betony, hostující brankář však pohotovým rozklekem kotouč vyrazil. Ve 36.minutě Litoměřice šly do vedení, Jaroslav Hašek vybojoval kotouč u levého mantinelu, předal Paločkovi, který posunul do šance Dušana Žovince a posila ze Sparty překonala Sedláčka střelou nad pravý beton.

Stadion si dokráčel pro výhru

Poslední třetinu začali domácí ve čtyřech, oslabení však s přehledem ubránili a po návratu Eise z trestní lavice se ihned pustili do útoku. Nejdříve Eis a po něm Žovinec pořádně zatopili Sedláčkovi, sparťanský brankář střelu prvně jmenovaného vyrazil pouze před sebe a jeho spoluhráč nebezpečně dorážel. V 51. minutě předvedli domácí rychlou gólovou akci, Jaroslav Hašek našel dlouhou přihrávkou Žovince, který si vyměnil puk s Janem Rudovským a ten vyřešil situaci dvou na nikoho povedeným bekhendovým blafákem.

Vstřelená branka domácím opět dodala více sil a energie a Pražané svojí hru značně přiostřili. Treille srazil nevybíravým způsobem za domácí brankou Evana, následně se opřel do jednoho z domácích hráčů také Krstev. Litoměřice následně přesilovou hru využili, Ladislav Slížek zkusil štěstí z ostrého úhlu a kotouč zapadl k pravé tyči sparťanské branky. Po faulu Antončíka také i Sparťané využili přesilovou hru zásluhou povedené kombinace na jeden dotek, na jejímž konci stál u pravé tyče osamocený Sascha Treille, pro něhož nebyl problém uklidnit puk do sítě. Litoměřice si už vítězství pohlídaly a vyhrály zaslouženě 4:2.

Richard Žemlička – trenér HC Sparta Praha

Hráli jsme velice špatně, nic nemění na tom, že jsme včera hráli první a velmi těžký zápas s Astanou. Dnes nastoupilo tři čtvrtě mužstva,které bojuje o místo v základní sestavě Sparty. Ty hráči, kteří o to místo měli bojovat odevzdali velice špatný výkon a jsme z toho hluboce zklamání. Dost nás trápila nedisciplinovanost, nestíhali jsme hráče tak jsme je faulovali. Nesmí se to stávat, je to teprve začátek přípravy a pokud hráči nebudou dodržovat disciplínu budeme rozdávat pokuty.

Milan Vrzal - trenér HC Stadion Litoměřice

Myslím, že není nic neobvyklého, když se prvoligové týmy chtějí vytáhnout na týmy z extraligy. Jsme dva týdny na ledě a já mám hroznou radost z toho, že si kluci chtěli zahrát, hráli s chutí. Vítězství samozřejmě vždy potěší. Nasazení a bojovnost tam bylo od všech hráčů. Jsou tu noví kluci, kteří třeba bojují o místo v sestavě, na ty jsme se zaměřili více. V dalších zápasech ještě určitě dostanou prostor. Je těžké je hodnotit po jednom utkání, v tom jsme střízliví a další týdny nám v tomto přinesou více poznatků. Je potřeba kluky pochválit za to, že zápas zvládli a nenechali se strhnout k nějakému oplácení ve fázi utkání, kdy Sparta trochu přitvrdila. Odehráli jsme to v pěti a ten závěr jsme zvládli.