Ani ve třetím přípravném zápase se hokejisté Litoměřic nedočkali vítězství. Ačkoliv podali v tomto utkání o poznání lepší výkon než v úvodním utkání letošní sezóny proti České Lípě, nestačili na třetí tým loňské základní části HC Děčín, jemuž podlehli 1:2. O vítězství hostů rozhodla branka z 57.minuty, kterou zaznamenal Ondřej Luka.

přát.

1:2

0:0, 1:1, 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Děčín

Branky a nahrávky: 33.Petrus (Hillmich) - 38.Štverák, 57.Luka (Mizera).

Motivace domácích byla v tomto utkání obrovská neboť po dvou prohraných utkáních s benjamínkem soutěže z České Lípy už leckdo začal o kvalitách celku pochybovat. Soupeř se letos chce poprat o postup do vyšší soutěže a jeho ambice jsou tedy rozhodně vyšší než je tomu u domácího celku. Od začátku mohli diváci shromáždění na lovosickém zimním stadionu sledovat klasický přípravný zápas, kdy se oba trenéři snažili prostřídat co nejvíce hráčů.

V první polovině střetnutí vidělo obecenstvo pouze velké množství nepřesností v rozehrávce a nepříliš záživný hokej. První branku vstřelil až v 32.minutě litoměřický Jiří Petrus, který po opuštění trestné lavice dostal přihrávku za obránce a překonal hostujícího gólmana. Velice smolný okamžik potkal Litoměřice v 38.minutě, když Štverák od modré čáry nahodil puk a ten k údivu všech přítomných skončil až za Volkeho zády - 1:1.

V době, kdy už to vypadalo na remízu, udeřil v přesilové hře tvrdou střelou Ondřej Luka a zařídil tak Děčínským cenné vítězství. Jedním z mála okamžiků, který zvedl diváky ze sedadel, byla těsně před koncem utkání hromadná šarvátka, do níž se postupně zapojili snad všichni aktéři dnešního klání. I přes prohru je však třeba Litoměřické pochválit za zlepšenou hru a důstojný boj proti favoritovi z Děčína.