Ani ve druhém barážovém utkání nedokázali litoměřičtí junioři zvítězit. Tentokrát na domácím ledě vyzvali jihlavskou Duklu, tým který skončil na posledním místě v juniorské extralize. Hosté se jako první dostali do vedení, ale Chovanec dokázal ještě srovnat. Poté Dukla přidala další branky a svůj náskok si udržela do závěrečné sirény. Z Litoměřic si tak Jihlava odvezla vítězství 6:3.

BAR3

3:6

1:2, 1:3, 1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 8. Chovanec (Ransdorf), 34. Zajan (Ransdorf), 45. Kment (Krátký) – 1. Marcilis (Anděl, Jícha), 18. Šidlík (Střecha, Ondráček), 29. Hohl (Anděl, Dundáček), 37. Anděl (Marcilis, Dundáček), 38. Anděl (Jícha, Dundáček), 59. Jícha (Střecha, Hohl). Rozhodčí: Hrubý,Wagner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:3. Bez využíti . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6.

HC Stadion Litoměřice: Března – Kejmar, Winnerlich, Chmel, Šikner, Málek, Krýsl, Zedek, Melichar – Kratochvíl, Zajan, Popek, Lauko, Chovanec, Neruda, Ransdorf, Krátký, Kauschitz, Kment

HC Dukla Jihlava: Vacek – Šidlík, Leština, Hohl, Kochánek, Dundáček, Port – Balaštík, Střecha, Dvořák, Ondráček, Mahút, Bambula, Marcilis, Beran, Jícha, Anděl

Své druhé barážové utkání Kališníci nerozehráli vůbec dobře a už v první minutě lovil Března puk ze své branky. Po šestatřiceti vteřinách hry se prosadil Jan Marcilis, který si zpracoval přihrávku na modré čáře, poté si poradil i s obráncem a přesně zakončil k pravé tyči litoměřické branky. Dukla značně povzbuzena rychlým vedením tlačila domácí tým a Března neměl o práci nouzi. Litoměřický brankář však svůj tým držel a Stadionu se poté podařilo v osmé minutě první třetiny vyrovnat stav zápasu na 1:1. Akci začal Ransdorf, který objel bránu a snažil se zasunout puk k tyči, tomu ještě Vacek zabránil, ale na následnou dorážku Jana Chovance už nedosáhl.

Inkasovaná branka neměla žádný vliv na herní projev Dukly a hosté ihned pustili to dalšího tlaku. Blízko ke vstřelení druhé branky měl Jícha a po něm i Anděl. V prvním případě skvělé zasáhl Března a poté litoměřickému týmu pomohla i branková konstrukce. V polovině první třetiny Stadion hrál první početní výhodu a největší šanci si připsal Šikner, který ohrozil Vacka ihned po buly, hostujícímu brankáři se i přes menší problém podařilo zkrotit kotouč ve své rukavici.

Před první přestávkou se ještě stihli hosté dostat do vedení. Střela Střechy od mantinelu nalezla pouze betony Březny, při následné dorážce Petra Šidlíka už si ale kotouč našel cestu do brány Litoměřic. V polovině utkání Dukla navýšila své vedení už na dvě branky. Při hře čtyř proti čtyřem si Dominik Hohl najel do levého kruhu a z nápřahu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Kališníkům se podařilo snížit stav zápasu na 2:3 ve 34. minutě utkání. Ransdorf vyšťouchl šikovně kotouč obránci, přihrál přesně do jízdy Pavlovi Zajanovi, který našel volné místo mezi Vackovými betony.

Vedení Jihlavy mohl navýšit Jícha, který z mezikruží vypálil tvrdou střelu do pravého horního rohu domácí branky. Března však předvedl efektivní zákrok a nedovolil jihlavskému útočníkovi skórovat. Litoměřičtí hráči si ke konci druhé třetiny vybrali slabou chvíli a hosté přidali dva góly. Nejprve Marcilis našel u pravé tyče osamoceného Lukáše Anděla, pro kterého už nebyl problém zasunout puk do opuštěné klece domácích. Pátou branku vzápětí opět přidal Anděl, který s velkou dávkou štěstí a malou tečí Březny dostal kotouč za brankovou čáru.

Stadion se snažil ve třetí třetině ještě něco udělat s nepříznivým výsledkem, ale překonat Vacka se Severočechům povedlo pouze jednou. Ve 45. minutě při protiútoku prchl Krátký zcela osamocen po levém křídle do útočného pásma. Přihrávkou skrz celou šíři našel Jana Kmenta, který mazácky bekhendem poslal puk pod horní tyč hostující brány. Ke konci utkání domácí vyvinuli značný tlak. V šanci před Vackem však z dorážky neuspěl Kratochvíl. Stadion minutu před koncem zápasu ještě zkusil hrát bez brankáře, ale vstřelit branku se domácímu celku nepodařilo a Jihlava naopak přidala šestý zásah v zápase. Lukáš Jícha ve spolupráci se Střechou jel v přečíslení 2 na 1 obránce. První zmiňovaný si s celou situací nakonec poradil s bravurou a zavezl puk až do brány.