26. 2. 2012 | Michaela Luňáčková

Zklamání v nás bylo, ale jedeme dál, říká kapitán Ladislav Slížek

První utkání skupiny o baráž mají Litoměřičtí úspěšně za sebou. Za sedm vstřelených branek brali plný počet bodů, ke kterému pomohl výborným výkonem a čtyřmi body také kapitán Stadionu Ladislav Slížek.

Začala další část sezony, zápasy o baráž, jaké jsou cíle?

To je jednoduchý. Chceme dohrát sezonu se ctí, samozřejmě se udržet a odehrát alespoň doma dobrá utkání a kvalitní hokej. Dneska zase přišlo dost lidí, za což jim děkujeme. Chtěli bychom se tedy s fanoušky hezky rozlučit. A hlavním cílem je udržet se, když budeme devátí, jenom dobře.

A jak velký je rozdíl být osmí nebo devátí?

Takhle to nezní nijak zle, ale je to rozdíl, i když teď už je to jedno. Prostě hrajeme o baráž a jedeme dál. Play-off nám uteklo o jediný bod, tak to je.

Fanoušci na druhou stranu říkají, že aspoň uvidí více zápasů… Přesto je to velké zklamání? Mysleli jste před sezonou na víc než na boje o deváté místo?

Na bilancování je ještě brzy a ten hlubší rozbor si musí udělat trenéři. Pro mě osobně to bylo velký zklamání. Já jsem si myslel, že bychom play-off mohli udělat. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Cíle před sezonou, co vím, byly držet se na hraně play-off, což jsme sice plnili, ale nakonec jsme skončili těsne pod ní. Uvidíme, co přinese skupina o baráž.

Dnes jste odehráli první zápas této skupiny. Ty jsi nedávno dal stý bod v litoměřickém dresu, dnes jsi k té stovce přidal další čtyři body. Jak se ti hrálo, v jakém jsi byl rozpoložení po středě?

Já mám hlavně vynikající spoluhráče (směje se a mrká na kluky do kabiny). Ale zklamání ze středy ve mně dneska ještě bylo. Paradoxně mi pomohlo naše oslabení 5/3, kdy jsem se díky tomu dostal do zápasu. No a pak to tam klukům napadalo, někdy to tak zkrátka je, někdy ne. Nechtěl bych to nějak přeceňovat.

Neměli jste pocit, že Most už to vzdal? Přeci jen mají jistou baráž.

Já jsem se o tom bavil s klukama před zápasem a říkal jsem, že oni už jsou zvyklí takhle hrát. Mají tuhle velkou ztrátu už dlouho a jsou s tím smíření, takže oni přijedou a buď jim to vyjde, nebo nevyjde. U nás byl každý po středě zklamaný, takže ta motivace, že se musí vyhrát, aby tady nebyla nějaká blamáž, se hledala těžko. Jsem tedy rád, že jsem to zvládli, že jsme je rozstříleli 7:2 a že přišli i lidi a mohli vidět pár pěkných gólů.

Byla nějaká nervozita na střídačce před dnešním utkáním?

Nebyla, nebyl důvod být nervózní. Most už tu ztrátu má vážně značnou a my jsme si byli vědomi, že bychom měli být lepší a bodovat. Začali jsme dobře, pak nás troche srážela ta vyloučení, ale nakonec jsme to zvládli a vývoj zápasu drželi pod kontrolou, takže jsme spokojení.

Ve středu vás čeká doma Kadaň, to už bude asi vyrovnanější zápas?

Já bych ty týmy nijak nerozlišoval. S každým týmem jsme hráli čtyřikrát a víme, co od nich máme čekat. Ono ty týmy, kromě týmu Ústí a Chomutova, které jsou jasně lepší, jsou dost vyrovnané. To bylo vidět i na tabulce, která byla bodově velmi vyrovnaná. Nebude lepších nebo horších soupeřů, prostě ve středu přijede Kadaň a my budeme chtít vyhrát, abychom byli co nejdřívě zachránění. Uděláme pro to na ledě všechno.

A tvůj tip na druhý sestupující tým? Zatím k tomu má nejblíže Beroun.

Já tohle netipuju. Když se podíváte na tabulku a vidíte, že mají celkem citelnou ztrátu, tak vám logicky vyplyne, že by z těch deseti zápasů museli vyhrát o pět zápasů víc než jiný mančaft. Čistě teoreticky, když my vyhrajeme tři zápasy, oni jich budou muset vyhrát osm. Budou to mít těžký a nepřeju jim to, ale zatím to skutečně vypadá na Beroun. Nechme se překvapit.