7. 10. 2010 | Michaela Luňáčková, Jan Luňáček

Výsledku jsme šli naproti, říká Honza Kloz

Honza Kloz se svými výkony především v minulé sezoně v dresu Litoměřic zapsal do srdcí všech litoměřických fanoušků. Letos se tu na hostování objevil znovu a opět byl týmu velice platným hráčem a oči fanoušků potěšil několika krásnými góly. Dost možná byl jeho středeční zápas proti Hradci v barvách Litoměřic poslední, proto jsme ho poprosili o krátký rozhovor.

Honzo, poprosím tě o zhodnocení zápasu.

Za prvé bych řekl, že se jedná o docela nečekaný výsledek. Za druhé musím dodat, že jsme tomu nečekanému výsledku šli naproti. Řekli jsme si, že jim hru znechutíme, protože nejsou zvyklí, aby mančaft, jako jsme my, který má za cíl vyhnout se sestupu, je tady dohrával, řezal je, pohotově k nim přistupoval a napadal je. Oni čekali, že budeme ustupovat. Možná nás i podcenili. Musím ale taky říct, že některé góly padly se štěstím. Ale my jsme do toho šli naplno a myslím, že je to zasloužené vítězství.

Tobě se v Litoměřicích náramně daří, stáváš se idolem litoměřických fanoušků. Co bude dál?

Já ještě přesně nevím. Hostování mám do 10. 10., takže do Vrchlabí jedu naposledy. Pak bych se měl vrátit do Ústí a tam nevím, co se mnou zamýšlejí.

Asi jsi rád, že se vrátíš zpět do Ústí, přeci jen jsou tam ambice vyšší.

To jsou dva rozdílné mančafty. Tady se bojuje o to, abychom se vyhnuli sestupu, v Ústí se naopak bojuje o postup. Samozřejmě každý hráč chce hrát co nejvýš. Ale tady je to fakt super - dobrá parta, stadion, jak je nově udělaný, bezvadní fanoušci. Vždyť dneska přišlo 1470 lidí, to je hodně. A když budeme vyhrávat, tak bude chodit lidí ještě víc, což by bylo skvělý. Tři zápasy doma, tři jsme vyhráli, to je prostě super.

Protože se pohybuju mezi lidmi kolem hokeje, tak vím, že hodně lidí zaplesalo, když se dozvěděli, že tu budeš opět hrát. Taky bude asi hodně lidí smutnit, když zase odejdeš. Už v loňské sezoně ses tu dobře zapsal. Tobě litoměřický dres opravdu sedí, že?

Letos zatím hraju dobře jenom doma, venku jsem gól ještě nedal. Venku máme taky hodně šancí, ale neproměňujeme je. Ale jak jsem říkal už několikrát, tady je prostě neskutečná parta. Myslím si, že všichni držíme při sobě. Je to tu uvolněnější. V Ústí je to jiné.

V Ústí je na vás větší tlak.

Mně ten tlak nevadí. Já jsem člověk, který si to nepřipustí. Já ten tlak mám asi spíš i rád, když se hrajou velké zápasy, play-off a podobně. To já úplně miluju. Tady je to jiné a asi se to nedá vůbec srovnávat, ta atmosféra a tak.

Samozřejmě ti všichni přejeme, abys to dotáhl v hokeji co nejdál. Když odejdeš z Litoměřic, jak myslíš, že Litoměřice celkově dopadnou?

Zase se budu opakovat, ale musím znovu zdůraznit tu partu, která tu je, protože to je základ. Jak není dobrý tým, nejsou kluci kamarádi, tak ten mančaft nic nedokáže. Tady je parta výborná, takže si myslím, že se Litoměřice sestupu vyhnou. Já bych si to přál, protože i když odejdu, tak vám budu fandit. Věřím, že tým, který tu je, na to má.