15. 8. 2014 | Jan Luňáček, Michaela Luňáčková

Výborných bylo patnáct minut ve druhé třetině, konstatuje Daniel Tvrzník

Po prvním přípravném utkání na ledě Kalich Areny jsme si krátce popovídali s jedním z trenérů Danielem Tvrzníkem. S výkonem týmu byl spokojený, ale práce na konečné podobě týmu ještě neskončila. Do začátku nové sezony zbývá ještě několik týdnů času, přesto již příprava nese své ovoce. Litoměřičtí kališníci získali cenný skalp chomutovských Pirátů.

Piráti z Chomutova jsou jistě kvalitním soupeřem.

Ano, Chomutov je vždy těžkým soupeřem. Zdálo se mi, že jejich tým nebyl v kompletní sestavě, přesto ve třetí třetině zápasu ukázali svou sílu a my jsme se dostali pod velký tlak. Trochu na nás padla únava. Museli jsme dohrávat na tři útoky, protože nám dva hráči vypadli ze hry. Výborně jsme odehráli prvních patnáct minut ve druhé třetině, kdy jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Díky tomu jsme získali cenný skalp. Samozřejmě v utkání byly i pasáže, se kterými nejsme spokojeni.

Zhodnotil byste zápas jako týmový výkon?

Určitě to byl týmový výkon, i když ve hluchých pasážích někteří hráči neplnili to, co jsme po nich chtěli. Soupeř jako Chomutov umí těchto pasáží využít a také využil. Ale i my hrajeme zatím v kombinované sestavě. Přesto bych hodnotil výkon jako dobrý.

Zeptám se na změnu pravidel. Dělají tyto úpravy hráčům problémy? Například posunutí modré čáry?

Samozřejmě jsme museli trochu upravit systém, který jsme hráli a chtěli i nadále hrát. Ale myslím si, že po čtyřech týdnech na ledě si hráči na tyto úpravy zvykli. Nejhorší to bylo první týden, teď si hráči již změny nepřipouští. Máme na to dost času při tréninku i v samotných přípravnách zápasech.

Myslíte si, že tyto změny nebo úpravy pravidel měli smysl?

Myslím si, že by to mělo prospět útočné hře. Jestli bude padat více branek, to teprve uvidíme. V NHL se úpravy pravidel potvrdily jako dobré, tak uvidíme.

Jak to vypadá s konečnou podobou sestavy? Máte v plánu ještě někoho vyzkoušet?

Určitě musíme ještě kádr posílit. Zatím nastupují i hráči, kteří jsou tady jen na zkoušku. Víme, že musíme sehnat minimálně jednoho, ale nejlépe dva obránce a asi ještě dva útočníky. Samozřejmě počítáme s hráči ze Sparty. Pohyb v kádru ještě bude.

Co litoměřičtí junioři, kteří v týmu momentálně hrají?

Naše juniorka měla vloni dobrou sezonu, takže se několik hráčů zapojilo i do letošní přípravy s A týmem. Šikner a Brandejský vypadají na ledě dobře, ale zranil se nám Jarda Chmel. Některé kluky jsme poslali zpět do juniorky, protože hrát s muži pro ně bylo ještě velké sousto. Ale měli možnost si to vyzkoušet. Ostatně od toho je tady v juniorce máme, aby postupně dostávali podle své výkonnosti příležitost.

Děkuji za rozhovor.