25. 8. 2009 | Jan Luňáček

Velký obrat v poslední třetině a vítězný zápas

Hokejisté Stadionu Litoměřice mají za sebou pátý přípravný zápas, ve kterém přivítali soupeře z Klášterce nad Ohří. Po remíze z minulého týdne, kterou vybojovali na hřišti dnešního hosta, se jim na ledě v Lovosicích podařilo po zvratu v poslední třetině, kdy vstřelili čtyři branky, zvítězit poměrem 5:3. O zhodnocení zápasu jsme požádali asistenta trenéra Pavla Zuziaka.

Můžeme požádat o zhodnocení dnešního přípravného zápasu proti hokejistům z Klášterce nad Ohří?

Po špatné druhé třetině, ve které jsme měli herní výpadek, chyběl nám pohyb a důraz, si myslím, že zápas dopadl celkem dobře. Otočili jsme výsledek ze stavu 1:3 na 5:3, což se cení. Byla cítit vůle týmu po dobrém výsledku. Po špatné druhé třetině se kluci nepoložili a na začátku třetiny třetí jsme začali i lépe bruslit. Vyšlo nám pár kombinací, při kterých jsme přečíslili soupeře a dostali jsme se do šancí, ze kterých padly góly.

Klášterec byl určitě jiný soupeř než Česká Lípa. Hrál trochu jiný hokej, litoměřickým hokejistům asi příjemnější.

Klášterec asi nepřijel v nejsilnější sestavě. Myslím si, že jim ještě chyběly získané posily, ale i oni brali tento zápas jako přípravu. Každý tým hraje svou hru. Česká Lípa nás, jak se říká, vyloženě vybrejkovala. Klášterec nás moc v útoku nepřehrával. Ty tři góly, co nám dali, jsme jim umožnili naší pasivní hrou. Zápas jsme ale dotáhli do remízy, a pak jsme dali navrch dva góly.

Sestava, která se dnes objevila na ledě, už bude konečná?

Víceméně je to asi kostra, ze které budeme vycházet. Složení útoků se bude obměňovat už jen minimálně. Jak říkám, je to kostra, na které budeme stavět. Ještě máme více jak 14 dní do prvního mistráku, tak uvidíme.

V poslední třetině bylo vyloučeno dost litoměřických hokejistů za docela běžné fauly. Bylo vidět, že se i brankář Martin Volke dostává do své obvyklé dobré formy.

Určitě. Martin dostal šanci vyniknout. Fauly vyplynuly z naší herní nedisciplinovanosti. Některá vyloučení ale byla i dost přísná. Zápas se hrál slušně. Dvakrát během třetiny jsme hráli ve třech, ale vždy jsme se ubránili. Soupeře jsme nepustili do vážnějšího ohrožení branky, vyjma jednoho nájezdu, který Martin zlikvidoval.

Bilance dvou výher, jedné remízy a dvou porážky se zdá celkem dobrá, ne?

Myslím si, že ano. Je to takové povzbuzení před začátkem soutěže. Bilance je celkem vyrovnaná, a i když jde jen o přípravu, zvedne to sebevědomí hráčů. Každá výhra se cení, i když výkon není stoprocentní.

Kolik přípravných zápasů ještě litoměřický tým čeká?

Myslím, že ještě tři. S Českou Lípou venku a s Děčínem a Mostem doma. Pak už začne vlastní soutěž.První zápas budeme hrát doma právě s Kláštercem nad Ohří.