29. 7. 2008 | Aleš Strouha

V pondělí 4. srpna jedeme poprvé na led, hlásí kouč Daniel Tvrzník

Letní volno uteklo jako voda a se začátkem srpna se o slovo začíná hlásit opět hokej. Zatímco týmy nejvyšší české soutěže začaly s tréninkem na novou sezonu vesměs již v minulém týdnu, kluby nižších soutěží začínají o něco později. Nejinak tomu bude i v Litoměřicích, kde hokejisté pod koučem Danielem Tvrzníkem vjedou na led první týden v srpnu. "První oficiální trénink na ledě máme v pondělí 4. srpna," říká kouč, který zároveň vykonává funkci sportovního manažera klubu.

Již v průběhu července ohlásil Daniel Tvrzník první změnu v kádru, když na vlastní žádost v týmu skončil Marek Opluštil, jenž by měl hrát krajský přebor za HC Lovosice. Od té doby sice k žádné změně v kádru nedošlo, přesto tým jedná o velmi zajímavé posile. "Stále jednáme o příchodu zkušeného útočníka Josefa Hudce, kterého fanoušci znají z Mostu nebo Ústí nad Labem," podotkl litoměřický kouč.

Se složením kádru také úzce souvisí ambice týmu pro nadcházející sezonu. V tomto směru ale Daniel Tvrzník nechce zbytečně předjímat. "Na nějaké větší odhady a přání je ještě brzy, cílem mužstva ale bude pochopitelně hrát ve středu tabulky a následně pak postoupit do play-off," doplnil trenér a manažer v jedné osobě, který dotáhl mužstvo loni k devátému místu v tabulce skupiny Západ.

Necelý týden před začátkem přípravy na novou sezonu potvrdil také kouč program přípravných zápasů. Přesto se dá ještě očekávat jistá úprava v rozpisu přípravných utkání. "Momentálně platí, že první zápas přípravy odehrajeme proti České Lípě. V jednání je ale nyní také utkání s jedním druholigovým rakouským celkem, který bude v průběhu srpna na herním soustředění v Lovisicích. Uvidíme, jak to nakonec dopadne," řekl dále Daniel Tvrzník. Jednu jistotu hráči Stadionu Litoměřice již mají, první utkání nového ročníku druhé ligy odehrají v neděli 14. září doma proti Písku.