26. 2. 2013 | Michal Sabó

V dalším kole play-out zavítá do Kalich Areny Písek

Skupina play-out má na programu již své třetí kolo. V něm se na ledě Kalich Areny střetnou domácí Litoměřice s hosty z Písku. Jihočeši bojují o záchranu, zatímco Stadion už pád do baráže ohrozit nemůže. Nicméně kališníci chtějí i nadále vyhrávat, což potvrdili zlepšením v minulém kole a výhrou v Benátkách. Ve středu 27.2. půjde také o duel dvou trenérů, kteří v minulém roce stáli na střídačkách soupeřů, Josefa Řeháčka a Jindřicha Setikovského.

Litoměřičtí vstoupili do letošního play-out nepovedeným zápasem s Mostem. Nezdar na domácím ledě je však nakopl ke zlepšení a pěti brankám v benátecké síti. Tato výhra jim definitivně zajistila záchranu v soutěži. V zajištěném závěru ročníku se tak objevila šance pro místní odchovance obléct poprvé dres prvního týmu. Po Šimonu Náprstkovi si zahrál proti Benátkám také obránce Chmel, proti Písku se pak představí další bek Daniel Opava a šanci má i několik dalších juniorů.

Jihočeši se po základní části nehodlají smířit s poslední příčkou a směle vykročili na cestu k záchraně. Nejprve zvítězili v Benátkách poměrem 3:5. Doma pak porazili Medvědy 4:2 a právě Beroun tak poslali na dno tabulky. Za Mostem nyní ztrácejí pouhých pět bodů a ve hře jich je stále čtyřiadvacet. Se Severočechy mají Písečtí kladnou bilanci tří výher a jedné porážky. I při rovnosti bodů by tak slavili udržení prvoligové příslušnosti a odvrátili by tak hrozbu baráže.

Zda se v Litoměřicích přiblíží svému cíli nebo se budou i popáté v sezóně radovat z výhry kališníci můžete sledovat jak přímo v ochozech Kalich Areny, tak i v podrobném přenosu na serveru onlajny.com. Zápas začíná ve středu 27.2. v 18:00.