1. 9. 2010 | Michal Sabó

V dalším díle přípravy se Stadion střetne s Kláštercem

Další díl letošního seriálu přípravných zápasů na premiérovou prvoligovou sezónu proti sobě svede dva bývalé soupeře z loňského ročníku druhé ligy. Litoměřičtí se doma utkají s Kláštercem nad Ohří poprvé od play-off, ve kterém prošli vzájemnou sérií jako nůž máslem v nejkratší možné době. V současné době Stadion směřuje k závěru zatím velice úspěšné přípravy. Zda-li si stejně jako s většinou dosavadních soupeřů i s Kláštercem poradí a zvítězí bude jasné ve čtvrtek 2.9. od 18:00. Zápas můžete sledovat přímo v Kalich areně nebo prostřednictvím on-line přenosu.

Litoměřičtí si vedou v letošní přípravě nad očekávání dobře. Trenér Daniel Tvrzník dokonce v rozhovoru řekl, že by snad i uvítal, aby jeho tým konečně narazil. V poslední prověrce proti Drážďanům se k něčemu podobnému sice schylovalo, hráči s kalichem na prsou však ukázali svou sílu a opět dokázali smazat gólové manko a nakonec také zvítězit. Se svým příštím soupeřem se Stadion již nedávno setkal. Na začátku srpna jej porazil na jeho ledě 3:1, na každém ze tří gólu se podílely letošní posily. Po jedné brance zaznamenali Bříza, Rindoš a Ondřej Kříž.

Mužstvo Klášterce má v přípravě zatím kladnou bilanci se čtyřmi výhrami a třemi porážkami. O udržení vyššího počtu vítězství než proher se tedy pokusí i na ledě Kalich areny, kde se představí vůbec poprvé. Navázat budou chtít Klášterečtí na dva poslední zápasy, kdy porazili shodně Sokolov a Děčín 4:2. Litoměřicím budou chtít vrátit porážku z jejich prvního přípravného zápasu a zároveň nebudou chtít zažít další gólový příděl, jaký je letos potkal v zápasech s Roudnicí a Kadaní, kdy inkasovali 6 a 8 branek.

Letošní příprava na premiérový rok v prvoligové společnosti pomalu směřuje ke svému vrcholu. Blíží se poslední zápasy, ve kterých se uzavře konečná sestava. „Pro nás budou klíčová poslední dvě přípravná utkání, která budeme hrát doma s Benátkami a s Kadaní. Tam už bychom chtěli hrát s týmem, který bude připraven na ligové zápasy“, řekl v posledním rozhovoru trenér Setikovský. Jak tedy bude probíhat další díl přípravy a jak si povedou letošní posily usilující o místo v základní sestavě sledujte ve čtvrtek 2.9. od 18:00 přímo v Kalich areně, nebo prostřednictvím on-line přenosu.