23. 7. 2013 | Michal Sabó

Trenér Tvrzník promluvil k zahájení závěrečné přípravy

Hokejisté Stadionu Litoměřice vstupují do druhé části letní přípravy na následující sezónu. Po tvrdých tréninkových dávkách, které polykali v květnu a červnu na suchu vyjeli 22.7. poprvé na led Kalich Areny. Kolik hráčů se v pondělí ráno v kabině A týmu sešlo a co je v následujícím období čeká prozradil trenér Daniel Tvrzník.

Na startu letní přípravy se sešla početná skupina hráčů jak do pole, tak i mužů v maskách. “Přípravu začalo sedmadvacet hráčů a čtyři brankáři. Počítali jsme s tím, že nás začne třicet, bohužel někteří hráči přišli se zraněním, jako Patrik Husák, který zatím netrénoval. U některých hráčů jsme se na poslední chvíli rozhodli, že je zkoušet nebudeme," řekl trenér Tvrzník.

Současnou sestavu také čeká v příštích týdnech řada změn, po kterých by měla nabýt finální podobu. “Počítáme samozřejmě s tím, že budeme kádr zeštihlovat, ale očekáváme i nějaké příchody. Chtěli bychom, aby dorazili ještě minimálně dva až tři útočníci a jeden až dva obránci."

Litoměřice úzce spolupracují s partnerskou Spartou. Nové tváře však nepřicházejí pouze z klubu z Holešovic. “Jsou tu samozřejmě kluci ze Sparty, máme tu ale také některé hráče na doporučení z jiných klubů. Chtěli jsme vidět kluky z Děčína, Martina Baránka a Lukáše Lavingera. Měli jsme na ně dobré reference, takže s námi začali. Dále tu máme dva hráče z Kladna. Uvidíme po prvním týdnu přípravy, zda již uděláme první zeštíhlení kádru nebo počkáme až po prvním přáteláku," prozrazuje služebně starší z trenérské dvojice.

Vedle Petra Přikryla naskočili do přípravy další tři mladí brankáři. Litoměřické barvy hají brankář místní juniorky, ročník 1994, Martin Michajlov. Z Děčína a klubu ruské MHL Patriot Budapešť jsou to gólmani Lukáš Lavinger a Jan Ilašenko. Oproti minulému ročníku zde tedy není pětice gólmanů. Vojtěch Sedláček v tuto chvíli absolvuje přípravu se Lvem Praha, Marcel Melicherčík se upsal Liberci, Ondřej Kocián posílil ambiciózní druholigový Prostějov, Petr Hruška zkouší štěstí v mateřských Karlových Varech a Jan Brýl je momentálně bez angažmá.

“Díky spolupráci se Spartou by ta spolupráce měla být i na pozici brankářů. Zatím to bohužel nedopadlo, také proto jsme do přípravy vzali Lukáše s Honzou. Měli jsme na ně dobrá doporučení a chtěli jsme je vidět. Buď si pozici vychytají a nebo ne. Dostanou určitě šanci v přátelácích, protože trénink a zápas je něco jiného. Například Lukáš Lavinger měl loni v Děčíně dobrou sezónu a i kdyby si tu pozici v týmu nevychytal, tak ho chceme dále sledovat, aby chytal pravidelně v Děčíně a byl kdykoliv připraven," osvětluje Tvrzník situaci v litoměřickém brankovišti.

Mužstvo již do startu sezóny nečeká tolik dřiny v posilovně nebo na kolech. Naopak budou dvakrát denně brázdit led Kalich Areny. To však není v prvních dnech také žádný med. “Ten začátek na ledě je samozřejmě těžký. Kluci mají novou výstroj, nové brusle, musí si na to zvykat. Měli teď ale tři týdny volna, dostali individuální plány, takže by po fyzické stránce měli být připraveni. Začátek bude opět o nabírání kondice, budeme hodně bruslit, trénovat dvoufázově na ledě a zařadíme i třetí fázi na suchu. Kluci jsou ale profesionálové, chtějí se tím živit, takže to musí absolvovat," uzavírá litoměřický kouč.