19. 12. 2010 | Michal Sabó

Stadion zavítá k odvetě na led Olomouce

V posledním předvánočním duelu se odvety dočkají celky Litoměřic a Olomouce. Litoměřičtí mají svému soupeři co vracet a hlavně potřebují sbírat každý důležitý bod. Hokejisté Olomoucké Mory jsou povzbuzeni páteční výhrou nad Chrudimí, ale i Stadion si v minulém kole dokázal pro sebe urvat tři body za vítězství. Lze tedy očekávat, že obě mužstva půjdou do zápasu s velkou chutí poprat se o poslední možnou výhru před Vánoci. Utkání sledujte v pondělí 20. prosince přímo na olomouckém zimním stadionu nebo v tradičním on-line přenosu od 18:00.

Hokejisté z Hané i hráči Litoměřického mužstva mohou být se současným umístěním relativně spokojeni. Olomouc se momentálně nachází na 6. příčce, Litoměřicím přísluší 14. místo. V prvním případě jde o jistotu alespoň předkola play-off, na druhé straně hráči s kalichem na prsou zabránili hrozbě pádu na poslední místo. Oba tábory by si ale jistě přály zcela odlišné umístění. Zejména Stadion očekával po velice vydařeném úvodu ročníku, že alespoň setrvá v klidných vodách prvoligové tabulky. Naopak po krizi, která alespoň jednou v sezoně potká každý tým, má pro ně každý další získaný bod cenu zlata.

Kališníky může těšit alespoň to, že vždy dokázali potrápit největší favority na postup. Ve třech ze čtyř zápasů proti Ústí a Chomutovu dokázali alespoň bodovat. Hanáci mají naopak střídavé úspěchy, tedy bez výraznějších krizí i dlouhodobých sérií výher.

Poslední vzájemný zápas znamenal ukončení domácí neporazitelnosti Litoměřic. Olomouc dobyla Kalich Arenu po výhře 0:5. Šlo také o poslední utkání, které sledovala vyprodaná litoměřická hala.

Dokáží se před Vánoci Litoměřičtí pomstít svému soupeři z Hané za debakl? Přispět by k tomu mohl i Ondřej Kříž, který v minulosti hájil barvy Mory a s ním i ostatní probuzení střelci Litoměřic. Pokud si hráči nechali něco málo vítězného střelného prachu ze zápasu s Pískem, mohlo by dojít k další krádeži bodů z ledu favorita.

Jak dopadne poslední duel základní části tedy sledujte v pondělí 20. prosince od 18:00. Podpořit své hráče můžete přímo na olomouckém zimním stadionu nebo lze jejich snažení sledovat u tradičních on-line přenosů.