24. 6. 2014 | Klub

Stadion úspěšně prošel kontrolou účetnictví

Útvar kontroly a vnitřního auditu města Litoměřice provedl veřejnosprávní kontrolu veškerého účetnictví klubu za roky 2011 a 2012, vzhledem k tomu, že v roce 2014 byla HC Stadion Litoměřice poskytnuta účelová dotace ve výši 6.000.000,- Kč na krytí nákladů sezóny 2011/2012.

Ke kontrole byly předloženy veškeré účetní doklady spojené s výše uvedeným obdobím. Tedy i takové, které se přímo netýkaly vyúčtování dotace. V těchto dokladech nebyly shledány žádné nedostatky. Ze strany HC byly také dodrženy podmínky stanovené ve smlouvách uzavřených s městem Litoměřice.

Kontrola tak prokázala, že z klubu nejsou neoprávněně vyváděny finanční prostředky, členové výkonného výboru nepobírají za svou činnost žádné odměny a klub řádně vede své účetnictví v souladu s platnými zákony.

Příjemce dotace je dle smluv povinen veškeré prostředky získané z rozpočtu města Litoměřice na konci období vyúčtovat. Každoročně jsou tak Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče předkládány faktury a doklady, které byly z těchto peněz kryty. Příjemce dotace má také povinnost podrobit se kontrole ze strany Útvaru kontroly a vnitřního auditu, pokud je k tomu vyzván.

HC Stadion Litoměřice prošel kontrolami za roky 2009, 2010, 2011 a 2012 a nikdy nedošlo k rozporu s účelem smluv.