20. 1. 2015 | Alexandr Stys

Stadion jede opět na Kladno. Zvítězí proti Rytířům i ve čtvrtém zápase?

Podruhé čeká na litoměřické hokejisty zápas na kladenském ledě, kde Kališníci vyzvou domácí Rytíře, kteří mají formu jako hrom a stoupají tabulkou dál a dál. Kladnu už patří třetí příčka a pomalu a jistě se začíná ukazovat síla Středočechů. Litoměřice však na Kladno umí, dokázaly to v předchozích třech vzájemných duelech. Podaří se Stadionu i ve čtvrtém zápase zdolat Rytíře? Dozvíme se ve středu 21. ledna od 18:00.

• Prostějov - Kladno 3:4pp

Kladno v minulém kole vydřelo body na půdě předposledního Prostějova. Zápas to byl těžký a domácí šli už ve čtvrté minutě do vedení. Srovnání zařídil Horna, ale po první přestávce vrátil Jestřábům vedení Indra. Rytíři poté začali soupeře přehrávat a jejich aktivita jim přinesla dvě rychlé branky, díky kterým strhli zápas na svojí stranu. O vedení Středočeši přišli ve 48. minutě a zápas tak dospěl do prodloužení. V něm zajistil pár sekund před koncem bonusový bod pro Rytíře Miloslav Hořava.

Stadion třikrát naplno bodoval. Kladno má šanci na reparát.

Litoměřice – Kladno 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

V historicky prvním zápase mezi oběma týmy přivítaly Litoměřice svého soupeře na domácím ledě. V zápase bylo k vidění nespočet šancí na obou stranách, hra se přelévala od jedné branky k druhé a padlo celkem devět gólů. O branky domácího týmu se postarali Vítězslav Bílek, který se stejně jako Dvořáček trefil dvakrát a po jednom gólu si přidali Novák a Švagrovský.

Litoměřice – Kladno 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)

Ani podruhé si Rytíři nedokázali odvézt body z litoměřické Kalich Areny. Stadion dokázal svému soupeři nadělit opět šest branek a celkem pět jich padlo z přesilových her. O vítězi zápasu rozhodla až třetí třetina, kterou Kališníci vyhráli 3:0. O dvě branky Litoměřic se postaral Jakub Šulc.

Kladno – Litoměřice 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Litoměřice zdolaly Středočechy i ve třetím zápase. Skóre otevřel kapitán družstva Novák, ale po přestávce vyrovnal Švaňhal. Poté přišla chvíle Kališníků, kteří dvěma góly ke konci druhé třetiny odskočili domácímu týmu. Rudovský po přestávce sice snížil, ale poslední slovo měly opět Litoměřice, čtvrtý zásah hostů přidal Chlapík.

45. kolo z pohledu obou celků

• Prostějov - Kladno 3:4pp(1:0, 0:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 4. Luňák (Venkrbec), 23. Indra (Duba, Hawlík), 48. Moučka (Duba) – 11. Horna (Rudovský), 32. Hořava (Eberle, Bahenský), 33. Rudovský (Hořava, Horna), 65. Hořava (Kaberle).
    Sestava Kladna:Chábera - Klouček, Kaberle, Růžička, Lukáč, Kania, Zeman - Horna, Dragoun, Rudovský - Eberle, Pitule, Hořava - Kindl, Stach, Tenkrát - Strnad, Bahenský, Redlich.
  • Litoměřice - Šumperk 1:2pp(1:1, 0:0, 0:0 - 0:1))
    Branky a nahrávky: 17. Kalla (V.Bílek, D.Bílek) – 20. Plášek (Holík, M.Haas), 64. Drtil.
    Sestava Litoměřic: Král – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Mikliš, Kolář – V .Bílek, Kalla, Chlapík – Novák, Švagrovský, Ondráček – T. Doležal, Zdeněk, Z. Doležal – Racek.