28. 1. 2011 | Michaela Luňáčková

Stadion jede bojovat do Tábora

Po sérii osmi zápasů, ve kterých Litoměřice bodovaly, přišel malý útlum a ve dvou posledních utkáních se Stadionu nepodařilo urvat ani bod. Změnit to Litoměřičtí budou chtít jistě už tuto sobotu na ledě Tábora. Utkání začíná v 18:00 a připraven bude i on-line přenos.

Tábor nám momentálně ze 14. místa dýchá na paty, protože má jen o bod méně než Stadion. Bude to tedy znovu zápas, který bude moci znamenat změnu v pořadí prvoligové tabulky.

Ve všech třech odehraných zápasech proti Kohoutům dokázali Litoměřičtí bodovat, i když v jednom z nich se radovali Táborští po výhře na nájezdy. V utkání hraném v nadstavbě v Kalich Areně vyhráli domácí přesvědčivě 6:2.

V nadstavbě získal Tábor prozatím 12 bodů z 30 za 3 tříbodové výhry, jednu výhru a jednu pohru na nájezdy. V derby s Pískem se v obou nadstvabových zápasech radovali Táborští (4:1 a 4:2), i když v obou zápasech se jako první dostali do vedení Písečtí.

Pozor by si litoměřičtí hráči měli dávat předvším na útočníka Martina Štrbu, který s 27 body (10 + 17) vede táborské statistiky. Nejlepším střelcem je s 12 brankami Vojtěch Mrkvička.

Tábor provází v letošní sezoně problémy, které jim jejich působení v první lize komplikují. Přesto bojují, co mohou, za což jim je třeba smeknout klobouk. Poslední akutální zprávou je odchod hlavního trenéra Vladimíra Kýhose na lavičku HC BENZINY Litvínov. Na táborské lavičce ho zastoupil druhý z trenérské dvojice Arpád Györi. První utkání pod jeho vední znamenalo na chrudimském ledě bod za prohru na nájezdy.

Pro některé hráče, kteří dosud oblékali dres s kalichem na prsou, to může být v letošní sezoně poslední zápas odehraný za tým Litoměřic. K poslednímu lednu končí přestupové termíny, uvidíme tedy, jaké přesuny se v týmu budou dít.

Čeká nás jistě velmi zajímavý zápas, který rozhodne i o tom, jestli se Stadion přiblíží oné dvanáctce, která si zahraje předkolo play off, nebo jestli spadne na 14. příčku. Držme palce buď přímo na ZS v Táboře, nebo u on-line přenosu.