8. 2. 2011 | Jan Luňáček

Stadion dělilo šestnáct vteřin od postupu do playoff

Neuvěřitelné. Po dlouhé pět měsíců trvající prvoligové sezoně dělilo hokejisty Stadionu od největšího úspěchu litoměřického hokeje pouze pár nicotných vteřinek, které ale v hokeji znamenají moc. Štěstí, které několikrát "kališníky" podpořilo v úspěchu, se k nim v pondělním podvečeru obrátilo zády. Eufórii z nervy drásajícího závěru si tentokrát vychutnal soupeř. Vrchlabí vyrovnalo na 3:3 a vystavilo postupovou stopku do playoff pro borce z Litoměřic. Výhra v prodloužení fanoušky z Litoměřic už tak nepotěšila. Pár minut po utkání jsme měli možnost hovořit s trenérem Stadionu Danielem Tvrzníkem.

Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že vyhrajeme za dva body, tak bychom to brali všemi deseti. Když ale přijdete o tříbodové vítězství pár vteřin před koncem základní hrací doby, tak to je smůla. Do zápasu jsme vstoupili hodně špatně a za stavu 2:0 pro domácí v nás už byla opravdu malá duše. Ale ještě do konce první třetiny jsme se zvedli a pak dokonce vyrovnali na 2:2. Ve druhé třetině jsme měli několik super vyložených šancí a pak se dostali do vedení 3:2. Došlo k vyrovnání pár vteřin před koncem a my přišli o postup. Je to pro nás obrovské zklamání. Někteří kluci v kabině to těžce nesou. Je to opravdu velká škoda. Dnes tady ve Vrchlabí bylo skoro dvě stě fanoušků z Litoměřic a už jenom kvůli těm lidem jsme si to playoff chtěli zahrát. Myslím si, že bychom byli schopni i v playoff sehrát dobrá utkání. Znova opakuji, je v nás obrovské zklamání. Na druhou stranu jsme splnili vytyčený cíl před sezonou a za to buďme rádi. Kdyby nám někdo v období Vánoc, kdy se nám nedařilo, řekl, že to uhrajeme takto, tak bychom to brali všemi deseti. Ale postup do playoff by byl hezký.

Stadion dnes výborně sehrál druhou třetinu, kdy měl několik šancí a nastřelil i horní tyčku branky.

To je pravda. Ale domácí tým nás svou hrou trochu zaskočil. Tuto taktiku jsme nečekali a nebyli jsme na to připraveni. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a výkon se zvedl. Byli jsme lepší ve středním pásmu a už jsme soupeře k ničemu nepustili. Dostávali jsme se rychle ke kotoučům a do přečíslení. Šance byly, ale bohužel jsme je opět neproměňovali. Dneska se nám také dařilo využívat přesilovky. Myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě.

Cíl letošní sezony byl tedy splněn.

Cíl byl splněn, ale měli jsme na víc. Jsem moc rád, že se nám podařilo v Litoměřicích přivést do hlediště diváky a že jsme doma předváděli i kvalitní hokej, který se fanouškům líbil. Až na pár výjimek jsme sehráli i výborná utkání. O to větší škoda, že jsme dnes těch šestnáct vteřin neuhráli.