2. 3. 2017 | Barbora Koťová

Stadion čeká poslední venkovní utkání, v sobotu se představí v Havířově

V sobotu 4. března vyrazí kališníci do Havířova sehrát předposlední zápas play-out. Ani jeden klub se ale sestupu do nižší soutěže nemusí obávat, protože již před zahájením bojů o udržení v lize měla obě mužstva, díky vysokému bodovému náskoku, účast v příštím ročníku WSM Ligy jistý. Havířov čeká s Litoměřicemi již poslední zápas v této sezóně. Z pěti odehraných utkání si Havířov připsal jen dvě výhry, a to nad Mostem. V prvním vzájemném střetu byli úspěšnější kališníci, dokáží si s Havířovem poradit i v druhém zápasu? Utkání začíná v 17:00.

HC AZ Havířov 2010 – HC Stadion Litoměřice

• Litoměřice - Havířov 2:1
  • Havířov - Kadaň 0:3

Účast v příštím ročníku WSM Ligy měl Havířov jistou již před play-out

Do play-out Havířov mohl jít s klidnou hlavou, stejně jako Litoměřice měl účast v dalším ročníku soutěže zajištěnou díky devatenácti bodovému náskoku na poslední Most. V prvním kole play-out přivítali havířovští hokejisté na domácím ledě kadaňské Trhače, kterým podlehli 0:3. V dalších dvou kolech vyrazil Havířov na sever Čech. V Litoměřicích po napínavém boji prohrál v základní hrací době těsným jednobrankovým rozdílem 2:1. Až v Mostu se Havířovu podařilo vybojovat první body, zápas proti mosteckého Baníku byl velice vyrovnaný a o vítězi dokázali rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se štěstí přiklonilo na stranu hostů. V dalším kole bojoval Havířov se stejným soupeřem ovšem na domácím ledě, kde Most před svými fanoušky rozdrtil 7:2. V posledním odehraném utkání Havířov podlehl Kadani 4:0.

Zdroj fotografie: www.hc-havirov.cz

Poslední vzájemný zápas v play-out

22.2.2017, 2. kolo play-out, HC Stadion Litoměřice – HC AZ Havířov 2010 2:1
Branky a nahrávky: 16. Sýkora (Plášil, Miškář), 28. Hanták (Kopta) – 35. Gřeš (Potočný).
Vyloučení: 3:1
Využití: 1:0
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 25:36

Autor fotografie: Vojtěch Cermánek

Nejproduktivnějším hráčem Havířova v play-out je Petr Kanko

Třiatřiceti letý útočník Petr Kanko byl pro tým velkou oporou v základní části soutěže, kde si ve dvaceti osmi utkáních připsal sedmadvacet bodů a platný hráčem je tak i v bojích o udržení. V play-out v pěti utkáních nasbíral čtyři body za dva góly a dvě asistence. Teprve šestnácti letému útočníkovi Matěji Potočnému se v play-out také zadařilo, ve čtyřech zápasech si připsal tři body (1+2). Stejně jako Matěj Potočný má tři body i pětadvaceti letý Michal Hlinka.

Nejvytěžovanější gólmanem je mezi havířovskými brankáři v play-out Dušan Šafránek, který odchytal tři utkání s úspěšností 90,14%. Po jednom zápasu pak odchytali Kamil Šimeček s procentuální úspěšností 92,00% a Marek Laco (84,62%).

Sestava Havířova z posledního zápasu: Laco (Dufek) – Chroboček, Holomek, Mrowiec, Krisl, Bahounek, Dudek, Ševěček, Petran – Kanko, Hlinka, Kalus – Dvořáček, Maruna, Bambula – Pawliczek, Haas, Gřeš – Bednář, Potočný.