7. 10. 2011 | Jakub Šperk

Série kvalitních soupeřů začíná. Stadion zajíždí do Havlíčkova Brodu

Litoměřický Stadion nečeká nic lehkého. V následujících 5 dnech se utká se třemi týmy, které to minulou sezonu dotáhly do semifinále, finále a baráže o extraligu. Prvním je Havlíčkův Brod, který rád praktikuje velmi útočný hokej, a tak je na co se těšit. Kdo si vybojuje více bodů tentokrát zjistíme v sobotu 8. 10. od 17:00 v Havlíčkově Brodě. Sledovat můžete on-line přenos.

Poslední utkání odehrál Stadion v Kalich Areně proti Benátkám nad Jizerou. Do utkání litoměřičtí nenastoupili zrovna šťastně a hned ve 4. minutě se hosté ujali vedení. Do konce třetiny dokázal Stadion 2x vyrovnat, ale hned minutu po každém vyrovnání je čekala odpověď Benátek. Od druhé třetiny byli domácí jasně lepší, ale z šancí gól nedokázali vytěžit, a tak se znovu radovali hosté, kteří na začátku 3. třetiny vstřelili vítěznou branku. Kloz sice minutu před koncem z nájezdu snížil, jenže ani po závěrečném tlaku se domácím 4. gól vstřelit nepodařilo.

Havlíčkův Brod začal sezónu skvěle. V prvním utkání na domácím ledě uvítali nováčka Šumperk 7 vstřelenými brankami a žádnou inkasovanou. V druhém zápase do Brodu zajeli finalisté minulé sezóny z Chomutova, ale ani ti nenašli na domácí borce recept a ti se tak radovali z vítěztví 5:4. Pak ovšem přišla série 5ti prohraných zápasů v řadě. Nejprve Brod padl v Ústí 1:5 a následně se na domácím ledě musel spokojit pouze s bodem po prohře s Mostem 3:4 po prodloužení. V dalších třech zápasech inkasoval celkem 12 gólů a Hradec s Olomoucí se mohly radovat ze 3 bodů, Beroun se musel spokojit se dvěma. Po této nepříjemné sérii se havlíčkobrodští vzpamatovali a na domácím ledě porazili silnou jihlavu 4:2. V 9. kole zajeli do Kadaně a tam dokázali zvítězit 3:2 po prodloužení. Havlíčkův Brod je tak o 3 body před Litoměřicemi.

Za Stadion stále táhnou bodování Slížek s Holomkem, ale už se na ně dotahuje i hostující Jan Kloz, který za 3 zápasy v Litoměřicích vstřelil 2 góly a na 2 přihrál. Za Rebel táhnou bodování 4 hráči. Kostourek, Polodna, Knotek a Němec nasbírali shodně 8 bodů. Nejvíce gólů a sice 6 jich vstřelil Milan Kostourek. +/- body táhne s náskokem Vojtěch Němec. Na kontě má +8 bodů.

Havlíčkův Brod je velmi silný tým a trenéři Litoměřic to vědí, stejně jako vědí, že je po Brodu čeká domácí zápas s Chomutovem a hned na to zápas v Ústí nad Labem. V obraně to letos Stadionu příliš neklape. Jestli chce mít naději na bodový zisk, bude se muset proti útočně naladěným hráčům Rebelu zlepšit. Jestli se jim to podaří uvidíme 8.10. od 17:00 v městě Rebelů.