21. 9. 2010 | Michal Sabó

První liga poprvé v Kalich Areně

První prvoligový zápas sehrají Litoměřičtí na domácí půdě proti soupeři s Kadaně. Oba celky se střetnou včetně přípravných zápasů již potřetí, ovšem poprvé při mistrovském utkání v boji o veledůležité body do ligové tabulky. Podpořit hráče s kalichem na prsou budete moci ve středu 22.9. od 18:00 v Kalich Areně, případně sledujte tradiční on-line přenos.

Litoměřičtí vstoupili do vybrané společnosti nadějně, ani v jednom ze dvou případů však nezvítězili, ale alespoň ve druhém vystoupení ukořistili premiérový bod. Oba zápasy nabídly zejména velice napínavou koncovku, kterou bohužel pro Stadion, vždy lépe zvládl soupeř. Svými výkony však dali jasně svým soupeřům vědět, že rozhodně nechtějí paběrkovat a ustrašeně se krčit ve spodních patrech tabulky. Po prvním získaném bodu tak celé Litoměřice věří, že tentokrát zůstanou všechny tři body v kabině Kališníků.

Kadaňští ke svým třem bodům, díky kterým jsou na šestém místě, nepřišli zrovna lehkou cestou. V prvním utkání těsně podlehli Olomouci, kdy celý zápas marně dotahovali soupeřův náskok, ve druhém kole naopak dokázali otočit skóre a o gól porazit Chrudim 2:1. V dalším setkání s litoměřickými hokejisty jim hrozí, že se jejich příští soupeř posune v tabulce před ně, což rozhodně nebudou chtít dopustit. Proto zajisté nechají na ledě všechno a předvedou atraktivní hokej. Hokejisté Kadaně také nechtějí ztratit kontakt se špičkou a uchránit je od toho může pouze pravidelné sbírání bodů.

Dočkají se Litoměřičtí vytouženého prvního vítězství nebo Kadaňští změní vzájemnou bilanci v letošním roce ve svůj prospěch? Půjde o souboj zatím produktivních ostřílených borců Ladislava Slížka a Václava Eiselta nebo maskovaných mužů v brankovištích Martina Volkeho a Kamila Jariny? Odpovědí se dočkáte, budete-li sledovat utkání třetího kola první ligy ve středu 22.9. od 18:00 v Kalich Areně, nebo prostřednictvím on-line přenosu.