24. 11. 2009 | Michaela Luňáčková

Prolomí Litoměřice smůlu v Děčíně?

V posledních zápasech se litoměřickému Stadionu příliš nevedlo, a tak se očekávání hráčů i fanoušků strhává na středeční duel s celkem Děčína. Ani Děčín neměl v posledních zápasech potřebné štěstí, a tak oba celky doufají, že se karta obrátí. Kdo získá body a kdo si prodlouží sérii proher? Bude Děčínu výhodou domácí prostředí? Zápas se odehraje ve středu 25.11. od 18:00 na ZS v Děčíně.

Od prohranéno zápasu o první místo skupiny Západ na ledě Řisut nezískal Stadion body ani na domácím ledě proti Baníku Most, žádný bod neukořistil ani v Klatovech, což znamená tři porážky v řadě a pád na aktuální 5. místo tabulky. V Děčíně se litoměřičtí hokejisté pokusí prolomit smůlu a po delší době ukořistit nějaké body. V minulém zápase se střelecky dařilo Ladislavu Slížkovi, který si připsal tři body a ukázal, že je opravdovou oporou pro tým. Naopak v posledních zápasech se díky absenci Petra Procházky poněkud snížila produktivita druhého útoku. Na marodce je stále Viktor Musílek a Petr Zuziak, zda borci naskočí do hry do konce roku není zatím jasné. Doufejme, že trenér konečně najde ten správný recept na naše soupeře.

Děčín zatím okupuje 8. místo tabulky a stejně jako my má teď na svém kontě šňůru tří porážek v řadě. V posledních zápasech nestačili na jabloneckém Vlky, letos skvěle hrající Řisuty a nováčka z Mostu. V zápase s Řisuty si hattrick připsal Valko, v souboji s Mostem vstrelil dva góly a na jeden nahrál Havlíček, to však ani v jednom případě na vítězství nestačilo.

Který tým bude lepší a který bude dále pokračovat na vlně porážek se dozvíte ve středu 25.11. na zimním stadionu v Děčíně od 18:00. Kdo se nemůže dostavit do Děčína, může zápas sledovat prostřednictvím on-line přenosu na webu www.onlajny.cz.