5. 10. 2015 | Petra Pilbauerová

Prohra se Slavií nás nezastrašila, říká David Švagrovský

První hokejové krůčky Davida Švagrovského začaly na Spartě, aby později nabyl i zkušeností ze zámoří. V současnosti je jednou z posil Kališníků prostřednictvím spolupráce s Mountfieldem HK. Na svůj účet si během utkání proti Slavii připsal jednu ze dvou vstřelených branek.

Svedli jste zápas proti silnému soupeři, který se usadil na prvním místě tabulky. Jaký jste měl z utkání pocit?

Začátek zápasu byl podle mého názoru slušný. Podařilo se nám vstřelit branku. Bohužel nás ale opět dostaly výkyvy, které nás během zápasů často pronásledují. Nepodařilo se nám udržet situaci během třetin na patřičné úrovni, kterou si od nás žádají trenéři.

Zdálo se, že první minuty třetin byly kvalitní, ale posléze výkon klesal. V čem si myslíte, že byla Slavie lepší?

Určitě v jednoduchosti. To je problém, se kterým se potýkáme už od začátku sezony. Zbytečně postupujeme zpátky nebo se nám nedaří kotouč vyhodit ven. Naopak nám činí také potíže puk udržet na útočné modré. To následně vede ke vzniku brejků, které jsou vedeny proti nám.

Začátek utkání byl velmi dobrý. Podařilo se Vám vstřelit první branku. Jak k tomu došlo?

Stál jsem před bránou a střelu, která šla od modré, se mi podařilo tečovat. Nicméně hned po prvním střídání jsme se dohodli, že co nejvíce střel musí jít přímo na gólmana.

Bylo znát, že vám v základu týmu chybí zkušení hráči?

Pokud porovnáte naší soupisku například s tou Slavie, tak je zřejmé, že náš mančaft je velmi mladý. Prošli jsme si desátým kolem a přípravou, takže už máme něco za sebou a proto nemůžeme stáří hráčů brát jako výmluvu.

Jak se Vám osobně dnes hrálo?

Hrálo se mi dobře. Nepřipouštěl jsem si nějaký pocit zklamání nebo cokoliv podobného. Fanoušci nás aktivně podporovali. Byla zaplněná v podstatě celá hala a to nás hnalo kupředu.

Myslíte si, že výsledné skóre 2:6 je spravedlivý poměr?

Vzhledem k výkonu se jedná o spravedlivý výsledek.

Slavie konkrétně patří mezi soupeře, se kterými se hraje dobře..

Určitě se mnohem lépe hraje proti soupeři, který má patřičné schopnosti a může nás tím tak motivovat k lepšímu výkonu.

Prohra se Sešívanými tým doufejme nijak nezastrašila..

To rozhodně ne. Musíme se poučit z chyb, kterých jsme se během tohoto utkání dopustili. Pravděpodobně nám bude k dispozici nějaké video ze zápasu, kde si budeme moct určité momenty zrekapitulovat a prodiskutovat naše slabiny. Čeká nás dlouhý týden, ve kterém proběhne hned několik zápasů, a proto nemá význam se jednou prohrou déle zabývat.