23. 9. 2011 | Michaela Luňáčková

Přiveze Stadion body z Kadaně?

Zápasy následují v rychlém sledu za sebou a Litoměřičtí tak vyjíždějí k dalším bojům na led Kadaně. Kadaň už by potřebovala bodovat, aby se jí příliš nevzdalovalo čelo tabulky, Litoměřice budou chtít udržet klidné vody středu tabulky, můžeme tedy očekávat tvrdý boj. Fakta jsou jasná - sobota 24. září od 17:00 na zimním stadionu v Kadani. Na výsledek si ale musíme počkat.

Kadaňským se po vydařené přípravě, kdy dokázali porazit i extraligové Karlovy Vary či Chomutov, v soutěži zatím příliš nedaří. Prohráli zatím všechna čtyři odehraná kola a na kontě mají pouhý jeden bod za prohru po samostatných nájezdech s nováčkem ze Šumperka. V tabulce tak prozatím okupují poslední místo s pasivním skóre 5:13. Proti jihlavské Dukle ani proti Olomouci se nedokázali prosadit, dvakrát tedy svítila na ukazateli vstřelených gólů nula.

V přípravých zápasech to však kadaňským střelcům pálilo dobře. Vždyť Stadion podlehl v Kadani i na domácím ledě dvakrát shodně 5:0, jistě si tedy Kadaň brousí zuby na třetí skalp Litoměřic a první plný bodový zisk. Litoměřičtí budou chtít naopak na nezdar v přípravných zápasech zapomenout a navázat na utkání z loňské sezony, kdy Stadion vyhrál všechna čtyři vzájemná utkání.

Pokud jde o statistiky, tak ty v Kadani vysoké rozhodně nejsou. Nejlépe se zatím dařilo Ondřeji Fialovi, který si za čtyři zápasy připsal jako jediný dva góly a k nim přidal ještě jednu asistenci. Za Litoměřice zatím září mladí. Bodování vede 21letý obránce Ondřej Holomek s bilancí 2+2 a za ním jsou postupně 20letý Martin Belay (1+3) a stejně starý Radan Lenc (1+2), který nastoupil pouze ke dvěma zápasům.

Na sobotní utkání míří z Kladna posily jak do řad Litoměřic, tak do řad Kadaně. Na nedobrý vstup do sezony zareagovalo vedení Kadaně angažováním obránce Richarda Diviše, který loni působil v Ústí nad Labem, a útočníka Vítězslava Bílka. Do litoměřické obrany zavítá Vladimír Kameš. K týmu Kadaně se přidají i již okoukané tváře, a to Jiří Charousek a Martin Mazanec

Utkání se odehraje v sobotu 24. září v Kadani. Úvodní buly bude vhozeno přesně v 17:00. Ti, kteří se na zimní stadion do Kadaně nedostanou, budou moci sledovat on-line přenos.