27. 3. 2016 | Vojtěch Martinek

Představujeme finalisty: HC Oceláři Třinec

V pátek jsme již znali jména tří účastníků finálového turnaje, o tom posledním se ještě muselo rozhodnout. Stará třinecká Werk Aréna se stala dějištěm rozhodující bitvy mezi třineckými Oceláři a hradeckým Mountfieldem. Zhruba tisícovka přítomných fanoušků si jistě přála výhru domácích, ale rozhodně nikdo z nich netušil, jak přesvědčivý výkon Oceláři podají -- hradeckým juniorům skončila sezóna po drtivé prohře 3:11! Pojďme si tedy posledního finalistu DHL Extraligy juniorů představit.

Základní část

Fakta o Třinci
  • Rok založení: 1929
  • Počet titulů ELJ: 0
  • Hlavní trenér: Václav Varaďa
  • Kapitán: David Stránský
  • Umístění v zák. části: 2.

Třinečtí Oceláři prožívali hořký start základní části. Na první výhru museli čekat až do čtvrtého zápasu, kdy na domácí půdě vyzráli na Vítkovice. A právě ve staré Werk Aréně se Ocelářům v letošní sezóně dařilo – před domácí kulisou prohráli pouze dvakrát a několikrát uštědřili svým soupeřům i ostudné debakly. Například olomoučtí hokejisté si ze Slezska odvezli porážku 8:2, kladenští pak dokonce 9:2. Třinecká mládež tak zakončila základní část na druhém místě se čtyřbodovou ztrátou na první Spartu.

Play-off

Osmifinále: Třinec - Mladá Boleslav 3:0 na zápasy

Mladá Boleslav se v minulé sezóně probojovala do play-off právě na úkor Třince a Slezané tak získali skvělou příležitost se mstít. V osmifinále nedali Bruslařskému klubu ani jednou ochutnat pocit vítězství a po domácích výhrách 4:1 a 5:1 skvadra Václava Varadi ještě zostudila Boleslav ve ŠkoEnergo Aréně 7:3. Velmi hladce tak postoupila do čtvrtfinále, kde narazila na nováčka juniorské Extraligy -- Mountfield HK.

Čtvrtfinále: Třinec - Hradec Králové 3:2 na zápasy

Úvodní zápas nejvyrovnanější čtvrtfinálové série letošního play-off skončil triumfem domácích Ocelářů 4:0. Hned následující den bylo však jasné, že Třinec to tak jednoduché mít nebude. Slezané šli v odvetě dvakrát do vedení, avšak Mountfieldu se vždy povedlo vyrovnat. Dramatický duel rozhodl až v poslední minutě prodloužení domácí bek Alex Pisarik a zařídil tak Třinci dva mečboly. Hradec ale obě utkání před domácí kulisou ve FORTUNA aréně vyhrál a musel rozhodnout až pátý zápas na ledě Ocelářů. Výsledek 11:3, kterým toto utkání skončilo, čekal opravdu málokdo. Třinec si tak velmi suverénním výkonem zajistil jízdenku do Kalich Arény.

(foto: filco, filco.rajce.idnes.cz)

Na koho si dát pozor?

V základní části táhlo ocelářskou ofenzívu trio Matěj Murín (37 Z, 20+18), Miloš Roman (16+21) a Michal Kovařčík (26 Z, 14+23). Poslední jmenovaný je se čtrnácti body momentálně nejproduktivnějším hráčem Ocelářů v play-off a v této sezóně se na osm zápasů podíval do třineckého "áčka". Navíc si vyzkoušel i druholigový hokej v nedalekém Frýdku, kde nasbíral sedm bodů v sedmi zápasech. Neopomenutelnou postavou slezského celku je i útočník Lukáš Jašek, který si v letošní sezóně vyzkoušel hned čtyři soutěže - Extraligu (25 zápasů), WSM Ligu (Havířov, 2 zápasy), druhou ligu (Frýdek-Místek, 1 zápas) a Extraligu juniorů (14 zápasů). Mezi třemi tyčemi třinecké svatyně se pravidelně střídají gólmani Milan Dudáček (93,18% úsp.) a Matěj Loubal (92,94% úsp.).

(foto: filco, filco.rajce.idnes.cz)