8. 2. 2011 | Michaela Luňáčková

Předkolo play off právě začíná

Litoměřickému Stadionu se další část sezony sice o 16 vteřin vyhnula, dalších osm týmů však již dnes sehraje zápasy předkola play off. Téměř bez odpočinku startuje ta část sezony, ze které vzejdou čtyři účastníci pro play off.

Týmy na 1. – 4. místě skupiny A, tedy Ústí nad Labem, Chomutov, Jihlava a Olomouc, mají volno a čekají na své soupeře, kteří se vyrýsují z dvojic:

Havlíčkův Brod Kadaň (5. – 12.)

Znojmo Benátky nad Jizerou (6. – 11.)

Hradec KrálovéTřebíč (7. – 10.)

Beroun - Vrchlabí (8. – 9.)

Předkolo play off se hraje na tři vítězná utkání, tedy se odehraje 3 až 5 zápasů. První dva zápasy se hrají na ledě výše umístěného soupeře, konkrétně tedy těch celků, které jsou ze skupiny A (5. - 8.). Další dvě utkání se hrají na ledě soupeře ze skupiny B (9. - 12.), případný pátý rozhodující duel se opět hraje na ledě výše postaveného (5. - 8.).

Harmonogram zápasů předkola PO:

PK1 - středa 9. 2.

PK2 - čtvrtek 10. 2.

PK3 - sobota 12. 2.

případně PK4 - nedělě 13. 2.

případně PK5 - úterý 15. 2.

Play off, ve kterém se utkají nejlepší čtyři týmy základní části a vítězové dvojic z předkola, začíná 18. 2. 2011.

Baráž o sestup se hraje od 10. 3. 2011 mezi dvěma nejhoršími týmy 1. ligy, tedy Chrudimí a Pískem, a vítězi tří skupin 2. ligy (ještě nejsou známé). 1. ligu budou v příští sezoně hrát první dva týmy z pěti zúčastněných.

Ve středu 9. února se taky odehraje dohrávka 42. kola mezi Chomutovem a Olomoucí. Nejde však o nijak důležitý zápas, protože ať už utkání dopadne jakkoli, na pořadí se nic nezmění - Chomutov zůstane druhý, Olomouc čtvrtá.