26. 3. 2014 | Miroslav Kejmar

Posezónní rozhovor s Jiřím Doležalem

Jiří Doležal dovedl Stadion Litoměřice zatím k největšímu úspěchu v historii klubu, tedy do čtvrtfinále play off první ligy. “Průběh sezóny, kdy jsme byli na pátém místě naznačoval, že by se to mohlo ubírat správným směrem”. Litoměřice se od začátku sezóny držely na postupových pozicích, které nakonec udržely a mohly slavit postup do play-off, i přes nepovedený konec základní části. Ani sám Jiří Doležal neví jakým směrem bude vést jeho spolupráce s Litoměřicemi, a tak můžeme jen doufat, že tato spolupráce bude pokračovat a v příští sezóně a Stadion dosáhne minimálně stejných výsledků.

Postoupili jste do vyřazovacích bojů, kde jste potrápili favorizovanou Olomouc. Jde tedy tato sezóna hodnotit jako úspěšná?

Určitě. I průběh sezóny, kdy jsme byli na pátém místě naznačoval, že by se to mohlo ubírat správným směrem. Byla tedy velmi úspěšná.

Vy jste bojovali o pátou příčku, ale nakonec jste skončili na sedmé. Čím to bylo způsobeno?

Nezvládli jsme závěrečná utkání, ale zase na druhou stranu jsem neměli pohromadě tým, který bychom měli mít. Kdybychom dostali nějaké hráče ze Sparty nebo ze Lva, tak by jsme čtvrtou nebo pátou příčku uhráli. Ale to nemění nic na tom, že tato sezóna byla úspěšná.

Jak jste byl spokojený s posilami z extraligy a z KHL?

Ti hráči, kteří přišli, ukazovali, že o místo v extralize bojovali oprávněně a pro nás byli vždy posilami.

Doplňovali jste tým mladými hráči, kteří předváděli velmi dobré výkony.

My jsme se snažili využívat nařízení, při kterém by měli být využíváni mladí hráči, aby se dalo hrát na čtyři “pětky”. Ať už šlo o Dominika Málka, který v době, kdy jsme měli problémy s obránci, byl velmi platným hráčem nebo o Martina Procházku, byli jsme velmi spokojeni. Martin Procházka si nešťastně zlomil v zápase ruku, ale jinak pracoval velmi dobře na MS U20, takže byla jenom škoda, že to zranění přišlo v nevhodnou chvíli. Ostatní mladí hráči, kteří měli místo v sestavě skoro jisté, ukázali, že v první lize mohou vyrůst dobří hokejisté.

Máte vyhlídnuté nějaké posily pro příští sezónu?

Já toto téma nechci otevírat, jelikož vůbec netuším, jak bude vypadat příští sezóna co se týká mě, nebo litoměřického hokeje. Sparta a Litoměřice hledají společnou cestu, ale toto je spíše otázka na vedení klubu, jak to dopadne s financemi na příští sezónu.

Máte už nějaké nové informace, co se týče financování HC Stadionu Litoměřice?

Na to nejsem schopný odpovědět, protože jsem pod smlouvou Sparty a s Litoměřicemi jsem v kontaktu pouze s Danem Tvrzníkem a Janem Fišerou, takže na tuto otázku nemůžu odpovědět.

Máte představu o novém kapitánovi, když kariéru ukončil Jaroslav Hašek?

Tuto otázku jsem řešili také před touto sezónou, koho uděláme kapitánem. Ale to si zvolí trenéři společně s týmem před letní přípravou, aby tam byl nějaký vůdce, takže na to je ještě čas.

Ví se přibližně, kdy začne letní příprava A týmu?

Znovu nemůžu odpovídat, jelikož mám smlouvu do dubna a nevím jestli vůbec budu trénovat Litoměřice nebo jestli budu pod smlouvou ve Spartě. Takže já vůbec netuším jaká bude moje blízká budoucnost.

V brankovišti Stadionu se protočilo mnoho brankářů. Čím si to vysvětlujete?

Vyplynulo to ze spolupráce Litoměřice - Sparta (Lev Praha), ale také tomu dopomohla zranění brankářů Sparty a Litoměřic. Když se ti kluci vrátili, tak jsme měli dostatek brankářů, takže se situace řešila střídavým startem Jana Lukáše do Benátek a to samé u Vojtěcha Sedláčka.