2. 3. 2014 | David Jahoda

Po třetím gólu jsme se zbláznili, kroutil hlavou obránce Marek Hrbas

O L O M O U C – Tři čtvrtě hodiny pátého duelu čtvrtfinále na ledě Olomouce se Kališníci domácímu celku drželi na dostřel, co však přišlo poté, by se dalo označit za horor. V průběhu posledních patnácti minut Hanáci nasypali do sítě Litoměřic pět branek a z vyrovnaného duelu se stal debakl. „Kdyby to skončilo 2:0 nebo 2:1 … ale 0:6? To podle mě průběhu neodpovídá,“ komentoval prohraný zápas obránce Stadionu Marek Hrbas.

Litoměřice na svém ledě poznaly, že i favorizovaná Olomouc se dá porazit, a to nejen jednou. Urputným a houževnatým projevem se prezentovali Kališníci i v pátém zápase série, ovšem tentokrát se nedokázali vyjádřit gólově. Až do 46. minuty Mora vedla jen o jednu branku, poté se však z utkání stala pro Litoměřice noční můra.

„Pětačtyřicet minut jsme hráli dobře, i po druhém gólu, který jsme dostali v oslabení, jsme stále byli ve hře. Měli jsme šance dát na 1:2, ale nepodařilo se nám to. Následně jsme ze situace dva na dva dostali branku na 0:3. Pak jsme se zbláznili, domácí měli několik úniků, přitom jsme si říkali, že pořád budeme hrát zezadu. To, co jsme hráli do té doby. Ale to jsme neudělali,“ komentoval Marek Hrbas páté čtvrtfinále, které z pohledu hostujícího celku dopadlo krutě 0:6. „Kdyby to skončilo 2:0 nebo 2:1 … ale 0:6? To podle mě průběhu neodpovídá,“ vyjádřil se mladý bek.

Kališníci nenašli na olomouckého brankáře Vošvrdu recept, poprvé v sérii vyšli gólově naprázdno. Dokonce ke brance nevedly ani početní výhody, které mají Litoměřice v play-off výborné. „Musíme více střílet, teď jsme moc nestříleli. Taky to musíme zjednodušit a víc se tlačit do brány, a když budeme mít možnost vystřelit, tak to udělat,“ hledal Hrbas příčiny špatné hry v přesilovkách.

Dlouho držel Severočechy ve hře brankáře Tomáš Král. Ten se v několika případech zaskvěl skvělými zákroky, nakonec to však nebylo nic platné. „Tomáš (Král pozn. red.) v tomto utkání chytal velmi dobře, podržel nás. Držel nás vlastně celý zápas, my jsme mu však bohužel nepomohli a nechali jsme ho v tom vykoupat,“ konstatoval kmenový hráč pražské Sparty.

Jeden krok od propasti, tohle tvrzení teď platní v případě Litoměřic. Mužstvo lodivoda Jiřího Doležala však nehodlá sérii v žádném případě zabalit. Doma chce nepříznivý stav 2:3 na zápasy srovnat a ve čtvrtek se vrátit zpět do kohoutího doupěte.

„Pořád si věříme, určitě není nic ztraceného. Věříme, že se do Olomouce vrátíme na sedmé utkání. Pokud budeme hrát to samé, co jsme hráli 50 minut, vydržíme to celý zápas a budeme více střílet, určitě věříme, že nám tam něco napadá,“ vyrukoval před šestým měřením sil, které je na programu v úterý.