4. 3. 2015 | Miroslav Kejmar

Play off je tady! Junioři vyjedou na led Písku

Celou sezónu junioři vyhlíželi vyřazovací boje a nyní jsou za dveřmi. Již v pátek čeká Kališníky dlouhá cesta na jih Čech, kde se poperou o první vítězství v sérii. Litoměřice mají svému soupeři co vracet, protože předchozí čtyři utkání prohrály. To ovšem neznamená, že by Kališníci skládali zbraně, ba naopak, o to víc jsou odhodláni Písek porazit a postoupit do semifinále Ligy Juniorů. Utkání začíná v pátek v 18:30 na ledě Písku.

Čtyři zápasy, čtyři prohry

Pro juniory není Písek příliš oblíbeným soupeřem. V prvním zápase dostali od soupeře desetibrankový příděl, což byla pro Kališníky obrovská rána. Ve druhém utkání v Písku chtěli litoměřičtí hokejisté vše odčinit, ale dobře rozehraný zápas si nechali utéct mezi prsty a prohráli jednobrankovým rozdílem. Utkání číslo tři bylo nejvyrovnanější ze všech, jelikož písečtí vyrovnali v poslední minutě a nakonec zvítězili na nájezdy. Poslední společné a zároveň poslední utkání skupiny "O postup" se odehrál na ledě Písku, kde dvě třetiny dominovali Kališníci. To ovšem neplatilo o třetí, jelikož litoměřičtí junioři dostali pět branek v jedné třetině a o vítězi bylo rozhodnuto.

Rozpis čtvrtfinále:
  • pátek 6.3 18:30 Písek – Litoměřice
  • neděle 8.3 17:30 Litoměřice – Písek

HC Stadion Litoměřice - IHC Písek 6:10 (1:4, 4:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 10. Heřmánek (Krýsl), 22. Kejmar (Heřmánek), 23. Krátký (Neruda), 26. Babec (Zajan), 30. Neruda (Heřmánek), 48. Babec (Zajan) - 3. Dědič (Březina, Paukner), 3. Vlk, 11. Duchoň (Volf, Hřebíček), 16. Volf (Vlk), 37. Vlk (Duchoň, Hřebíček), 39. Duchoň (Volf), 49. Duchoň, 54. Duchoň (Hřebíček), 59. Vlk, 60. Frühauf.

IHC Písek - HC Stadion Litoměřice 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 16. Dědič (Paukner, Ciboch), 27. Ciboch, 35. Pouch (Nevolný, Rod), 46. Bartůněk (Ciboch), 48. Pouch (Nevolný, Rod).

HC Stadion Litoměřice - IHC Písek 2:3 sn. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky:7. Šikner (Neruda, Kratochvíl), 53. Chmel (Chovanec, Kratochvíl) – 56. Koutenský (Frühauf, Ciboch), 60. Ciboch (Koutenský), rozh. náj. Pokorný.

IHC Písek - HC Stadion Litoměřice 6:3 ( 1:2, 0:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 9. Paukner (Dědič, Vlk), 45. Březina (Flegl, Bartůněk), 46. Dědič (Paukner, Vlk), 52. Vlk (Frühauf, Paukner), 55. Volf (Nevolný, Pouch), 57. Vlk (Paukner, Frühauf) - 9. Chmel (Lauko, Šikner), 15. Neruda (Kratochvíl, Krátký), 39. Zedek (Zajan).