25. 4. 2015 | Klub

Petr Přikryl ukončil aktivní kariéru

Litoměřický odchovanec Petr Přikryl se již v brance Stadionu neobjeví. Rozhodl se totiž ukončit svou aktivní kariéru.

Petr Přikryl se bude nadále věnovat trenérské profesi a bude předávat své zkušenosti získané během mnoha sezón v profesionálním hokeji mladým brankářům.

S hokejem začínal v Litoměřicích a přes Kladno se dostal až do kádru Sparty Praha, s níž získal mistrovské tituly. Podobný úspěch zažil i v dresu slovenské Dukly Trenčín.

Po postupu Litoměřic do I. ligy se pomalu začal přesouvat do svého rodného města. Nejdříve formou hostování z Plzně, později do Stadionu přestoupil. V poslední sezóně tvořil brankářskou dvojici s Tomášem Králem, záda jim kryl mladý Martin Michajlov. Oba brankáři tak měli možnost od svého zkušeného kolegy získat nové poznatky.

Petr byl zároveň členem vedení klubu a pomohl také v rámci zkvalitnění fungování celé organizace. Vedení klubu mu touto cestou děkuje za všechny služby, které pro Stadion odvedl a přeje muž mnoho štěstí v další životní etapě.

"Kruh se uzavřel a já končím svou hokejovou pouť v klubu, kde jsem dělal i své první krůčky na ledě, tedy v Litoměřicích. Mrzí mě, že již nepocítím známou nervozitu při nástupu k utkání a že už neuslyším od fanoušků po vítězném zápase oblíbený pokřik Bingo rybičku! Čas se však zastavit nedá," uvedl Petr Přikryl ve svém vyjádření. Zároveň děkuje všem trenérům, spoluhráčům, funkcionářům, fanouškům a hlavně své rodině za podporu během kariéry.