1. 6. 2016 | Vojtěch Martinek

Ofenzívu Stadionu vyztuží zkušený Václav Pletka!

Na soupisku Stadionu pro nadcházející sezónu přibylo další jméno. Po Matúši Paločkovi přichází do útoku další zvučná posila, kterou je veterán Václav Pletka. Několikanásobný reprezentant a mistr Tipsport Extraligy ze sezóny 2012/2013 strávil většinu uplynulé sezóny v Benátkách a nyní se stěhuje pod Radobýl.

Mladoboleslavský rodák začal své putování seniorským hokejem v Třinci, kde však vydržel pouze dvě sezóny. V extraligovém ročníku 1999/2000 totiž nasbíral v dresu Ocelářů hned 49 bodů v 51 zápasech a vysloužil si tak letenku do zámoří, kam si ho povolalo vedení Philadelphie. Za legendární Flyers ale odehrál pouze jediný zápas a po dvou letech na farmě se vrátil zpět do Slezska.

Václav Pletka vystřídal v průběhu své dosavadní hokejové kariéry hned několik dresů. Objevil se například na soupiskách Slavie, Liberce nebo Karlových Varů a vždy platil za jednu z největších opor svého týmu. Působil i v Českých Budějovicích, kterým pomohl v sezóně 2004/2005 probojovat se zpět do Extraligy.

Sto osmdesát centimetrů vysoký útočník si dokonce i sáhl na Masarykův pohár pro mistra Tipsport Extraligy, a to poměrně nedávno. Vybojoval jej před třemi lety s Plzní, kterou opustil o dvě sezóny později.

Zatím poslední štací zkušeného forvarda byly prvoligové Benátky nad Jizerou, kde si v 21 utkáních připsal celkem 9 branek a 10 asistencí. Nyní se stěhuje do Litoměřic, kde se spolu se zbytkem kališníků pokusí Stadionu navrátit reputaci nepříjemného soupeře, kterou v minulé sezóně ztratil.