29. 8. 2014 | Zdeněk Kamínek ml.

Narodila se mi dcera, jsem rád, že můžu hrát doma, pyšnil se Vítězslav Bílek

Ústí nad Labem - Vítězslav Bílek nastřádal během letošní přípravy zatím deset kanadských bodů. Jednatřicetiletý útočník se dokázal pětkrát prosadit a na stejný počet branek nahrát. Spolu s Jaroslavem Kallou a Jiřím Rysem by měl být první útok Stadionu Litoměřice strašákem pro ostatní celky.

Ve čtvrtečním severočeském derby Stadion nestačil na ústecký Slovan, když padl poměrem 2:5. K výhře Litoměřic nepomohl ani přesný zásah Vítězslava Bílka ze čtvrté minuty, asistovali Jaroslav Kalla a Jiří Rys. „Řekl bych, že si hodně rozumíme s Jaroslavem Kallou. Po třech letech od doby, co jsme hráli spolu čtyři roky na Kladně, jsme zpátky spolu v lajně. Moc dobře se známe, v útočné formaci máme Jiřího Ryse, který nás dobře doplňuje a spolupráce nám docela klape. Jaroslav Kalla má šikovné ruce, vím, kde můžu čekat od něj nahrávku a vím, že ji vždy do daného prostoru dostanu. Je to o spolupráci, když nám to takto půjde v sezóně, budeme rádi,“ hlásil bezprostředně po skončení střetnutí Vítězslav Bílek, jenž neopovrhl, že by měl být jedním z tahounů mužstva.

„Bereme to tak, že bychom měli jít příkladem. Musíme se k tomu tak postavit, parta je suprová. Myslím si, že se všichni přidají, poté to bude klapat celému týmu,“ pokračoval jednatřicetiletý forvard, který popsal, jak se zrodil jeho přesun do Litoměřic.

„Oslovil mě Daniel Tvrzník, jestli bych neměl zájem. Byl jsem v tu dobu volný hráč a hledal jsem něco, že bych šel do zahraničí. Sehnat nabídku ze zahraničí je každým rokem těžší, i když si to člověk nějak nepřipouští. Jsem rád, že můžu hrát doma, navíc se mi narodila dcera. Hokej mě stále baví, dokud to půjde, chtěl bych hrát,“ nechal se slyšet šťastný tatínek, jenž se po deseti letech musí obejít bez české extraligy.

„Rozdíl mezi dvěma českými nejvyššími hokejovými soutěžemi podle mě velký není. Kluci v první lize jsou mladí, létají. V extralize je to spíše o chytrosti a o lepších přihrávkách, ale co se týče bruslení, tak se ligy vyrovnávají, ať je to v České republice nebo kdekoliv jinde,“ myslí si dlouholetý hráč Kladna, proti kterému si nyní odchovanec Českých Budějovic bude moct zahrát.

„Bude to vyhrocené v tom smyslu, že budeme hrát proti svým. My se na to nemůžeme takto dívat, je to zápas jako každý jiný. Nebude to nic jednoduchého, ale proti kvalitním soupeřům se hraje dobře. Musíme hrát výborně jako tým, rádi bychom letos postoupili do play-off. Když to půjde bez stresu, myslím si, že uděláme dobré výsledky,“ nechal se slyšet rodák z Tábora, jenž závěrem dosavadní přípravu zhodnotil.

„První zápas jsme prohráli v Chomutově, poté následovala série pěti vítězných utkání. Sami jsme si říkali, co se to děje a byli jsme v šoku. Nyní jsme dvakrát prohráli, musíme také spadnout na zem a trochu si ochutnat hořkost. Doufám, že své výkony zvedneme a v sezóně to bude šlapat,“ řekl závěrem Vítězslav Bílek.