18. 11. 2014 | Alexandr Stys

Na jihu Čech budou Kališníci bojovat o cenné body

Na litoměřické hokejisty čekají tři venkovní zápasy v řadě. Hned v tom prvním na ledě Českých Budějovic budou hráči Stadionu bojovat o velmi důležité body. Momentálně čtvrtý Motor bude v domácím prostředí obrat o body hostující Litoměřice, kterým patří třetí příčka. Jihočeši ztrácejí na třetí příčku už pět bodů a výhra by je Litoměřicím přiblížila. V prvním vzájemném utkání měli navrch Severočeši, kdy utkání v Kalich Areně vyhráli rozdílem třídy. Zápas se hraje ve středu 19. listopadu od 17:30.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice

• Chomutov - České Budějovice 8:3
  • Prostějov - České Budějovice 3:7
  • Kladno - České Budějovice 5:3

Poslední zápas Jihočeši sehráli s kladenskými Rytíři v dohrávce 18. kola. Na ledě Kladna však Motor nedokázal vydolovat žádný bod a odjel s porážkou 5:3. Přes tři tisícovky domácích fanoušků hnali svůj tým za vítězstvím a jejich tým se jim odvděčil výhrou. Největší podíl na výhře Rytířů měl Jan Rudovský, který Českým Budějovicím vstřelil hattrick.

Stejně jako v Litoměřicích, tak i v Budějovicích táhne tým sehrána dvojice útočníků. Vedoucí muž kanadského bodování první ligy Josef Straka už na svém kontě má 40 bodů. Svým soupeřům dokázal vstřelit jíž 17 branek. O jednu branku méně na svém kontě má Tomáš Nouza, k tomu českobudějovický forvard přidal ještě 23 asistencí. Poslední Nouzova asistence na gól Strakovi proti Kladnu byla jíž 200 v jeho prvoligové kariéře. Na tuto dvojící si bude muset dávat obrana Stadionu velký pozor.

První vzájemný zápas obou celků dopadl jasně ve prospěch domácích Kališníků. Stadion se dostal do rychlého vedení zásluhou Procházky, jíž ve čtrnácté sekundě zápasu, za hosty však Straka vyrovnal z přesilové hry. Do přestávky vrátil vedení Litoměřicím Vítězslav Bílek a úvodem druhé třetiny se prosadil junior Brandejský. Boháč sice v polovině utkání snížil na 3:2, ale Bílek svým druhým gólem vrátil Stadionu dvoubrankový náskok. Druhou branku poté vstřelil i Procházka a Motor odjel ze severu Čech s nepořízenou. V Budějovicích na hokej nejvíce fanoušků v první lize, a tak na Severočechy nečeká lehká odveta.

25. kolo z pohledu obou celků

• HK Jestřábi Prostějov - České Budějovice 3:7 (0:2, 3:2, 0:3)
    Branky a nahrávky: 24. Meidl (Indra), 26. Cienciala, 27. Venrkbec (Luňák, Stejskal) – 4. Straka (Nouza), 13. Boháč (Vaniš, Chmelíř), 22. Nouza (Heřman, Straka), 30. Mucha (Kuchejda), 42. Pajič (Nouza, Straka), 42. Kuchejda (Punčochář, Rob), 45. Nouza.
    Sestava Motoru:Kůdela – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Chemlíř, Semrád, Růžička, Kříž – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Boháč – Přibyl, Trummer.
  • Stadion Litoměřice - AZ Havířov 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 41. Bílek (Dvořáček, Kalla).
    Sestava Stadion Litoměřice: Král – Šulc, Krstev, Míka, Plášil, Špelda, D. Bílek, Málek, Kolář – V. Bílek, Kalla, Procházka – Novák, Švagrovský, Dvořáček – Volek, Černoch, Z. Doležal – Brandejský, Ondráček.