28. 11. 2014 | Alexandr Stys

Na Kališníky čeká důležitý zápas. Doma vyzvou Duklu

Po sérii tří venkovních zápasů, ze kterých Stadion dokázal přivézt tři body čeká na litoměřické hokejisty konečně zápas před domácími fanoušky. Do Kalich Areny zavítá jihlavská Dukla, momentálně šestý tým tabulky. Litoměřice po vysoké prohře v Chomutově spadly o jednu příčku a nyní jsou třetí. Na domácím ledě by měl být Stadion mírným favoritem, ale zápas s Duklou nebude vůbec lehký. Utkání se hraje v sobotu 29. listopadu od 17:00.

• Jihlava - Litoměřice 5:4p

Dukla z posledních sedmi zápasu hned pětkrát dokázala zvítězit. V posledním kole dokonce na domácím ledě nasypala prostějovským Jestřábům devět branek. O gól více, než do sítě Hanáků dokázaly nastřílet Litoměřice. Produktivita Dukly je rozložená na více hráčů. Kanadské bodování týmu vede letní posila Marek Melenovský(13+13) a jihlavský kanonýr Tomáš Čachotský(9+17). Nejlepší nahrávač Jihlavy Michal Důras má o dva body méně.

V brankovišti se zatím střídají rovnoměrně Ondřej Kacetl a Lukáš Sáblík. Oba brankáři si zatím drží stejné statistiky kolem 2,5 inkasovaných gólů na zápas a úspěšnost zákroků přes 91%.

Vzájemné zápasy 1:1

Vzájemná střetnutí v letošní sezóně hovoří vždy ve prospěch domácího týmu. Zatímco v prvním utkání, které se hrálo v Kalich Areně měly jasně navrch Litoměřice, které svého soka zdolaly jasně 3:0 na ledě Dukly to byl zápas v režii týmu z Vysočiny.

Skóre utkání otevřel v polovině první třetiny Adam Chlapík, na což blesku rychle odpověděl domácí Tomáš Čachotský. Stadion se však dostal opět do vedení díky brance Vítězslava Bílka. Druhá dvacetiminutovka ovšem patřila Dukle, která díky trefám Mihy Štebiha a Adama Zemana dokázala otočit průběh utkání. Na rozdíl dvou branek zvyšoval opět Adam Zeman, když využil již čtvrtou přesilovou hru. Kališníci se v posledních deseti minutách vrátili do utkání a dotáhli zápas do prodloužení. Tam zasadil hostům smrtící úder Marek Melenovský, jenž rozhodl o výhře Jihlavy 5:4.

28. kolo z pohledu obou celků

• Jihlava - Prostějov 9:3 (3:0, 3:1, 3:2)
    Branky a nahrávky: 8. Zeman (Čachotský, Štebih), 15. Důras (Seman, Melenovský), 16. Kaláb (Štebih, Diviš), 22. Mocek (Seman, Důras), 27. Semorád (Schejbal, Čáp), 37. Zeman (Diviš, Kaláb), 50. Zeman (Kaláb), 50. Semorád (Šidlík), 56. Melenovský (Mikeš) – 37. Meidl (Jedlička, Moučka), 43. Kovařík (Černý, Řezáč), 56. Indra (Kindl).
    Sestava Jihlavy:Sáblík – Mocek, Dobrovolný, Kaláb, Štebih, Čáp, Schejbal, Šidlík – Čachotský, Zeman, Diviš – Důras, Melenovský, Seman – Prokš, Semorád, Vysloužil – Kuřítko, Mikeš, Anděl
  • Chomutov - Stadion Litoměřice 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
    Branky a nahrávky: 6. Rýgl (Dušek), 14. Hřebejk (Gajovský, Hovorka), 18. Růžička (Květoň, Sinisalo), 23. Skinner (Hovorka), 36. McGregor (Dušek), 48. Kämpf (Květoň) – 51. Dvořáček (Volek, Míka).
    Sestava Litoměřic: Přikryl (od 21. Král) – Krstev, Šulc, Hrbas, Míka, Plašil, Špelda, D. Bílek, Kolář – Procházka, Kalla, V. Bílek – Černoch, Švagrovský, Novák – Volek, Dvořáček, Chlapík – Schwamberger, Doležal.