14. 2. 2009 | Jan Luňáček

Muž za mantinelem - Vladimír Veselý, pořadatel HC Stadionu Litoměřice

Průběžně Vám představujeme hokejisty našeho "A" mužstva, ale nejen oni jsou na stadionu důležití. Při zápasech se po zimáku pohybuje i několik "zákulisních postav", které zajišťují hladký průběh utkání. Dnes Vám představujeme jednoho z nich - Vladimíra Veselého.

Jak jste se dostal k tomu, že děláte pořadatele na hokejových zápasech Stadionu Litoměřice?

Já? Já už do toho dělám několik let.

Určitě tedy pamatujete i éru Rudé hvězdy a Dukly?

To určitě. Nejdříve se zdejší oddíl jmenoval Dukla Litoměřice, pak to bylo přejmenováno na VTJ Litoměřice a zároveň pak hrála i Rudá hvězda. V tu dobu ještě nebyl stadion krytý. Tam, co je dnes trestná lavice, se házel napadaný sníh. Pamatuji si na památný zápas o postup s Louny. Bylo tady několik tisíc lidí a Dukla vyhrála jenom 1:0. Zažil jsem i velké oslavy. Tenkrát mě hokej chytil, tak jsem do něj začal trošku dělat coby pořadatel.

Tato práce ale zabere hodně času, ne?

To je pravda. Není to o tom, že hrají zápas muži. V jeden den hrají třeba i žáci a dorost. To tady pak jsem od rána do večera. Teď jsem to tady vyprávěl fanouškům. Tenkrát jsem byl ještě ženatý a trávil jsem na zimáku celé víkendy. Manželka mi kolikrát říkala, jestli se sem na zimák nechci odstěhovat. Když se to tak ale vezme, tak co má člověk v zimě celé dny dělat doma?

A hokej je tak hezký sport, že?

To určitě. Přeci nebudu celý den sedět u televize. Nebavilo mě to, a tak jsem radši chodil sem.

Určitě jste zažil i emoce, které někdy hokejové zápasy provází?

Já jsem u nás na zimáku zažil dvakrát policii. Vlastě třikrát, a to vždy na chlapech. Dvakrát to bylo, když se hrál krajský přebor s Roudnicí. Bylo tady přes tisíc diváků. Vždy to byla dost vyhrocená derby. Naštěstí ale došlo jen na slovní útoky, žádné rvačky.

Jaké budou vzpomínky na starý zimní stadion?

Teď mně to začíná být líto. Každý tomu říká Průvan aréna, ale zažil jsem zde mnoho let a mám na tento zimák krásné vzpomínky. Ale čas běží a můžeme se těšit na modernější stánek.

Co říkáte tomu, že se fanoušci v Litoměřicích začali sdružovat do fanklubu?

To je výtečné! To tady chybělo a i já budu mít zájem stát se členem. Jen s nimi nemůžu jít na tribunu, protože mám své povinnosti tady dole u střídaček. Teď mám taky nějakou práci na zimním stadionu v Lovosicích, protože teď se hrají zápasy tam. Je hezké, že si tam fanoušci našli cestu. Jako fanoušek jsem byl několikrát s chlapy na zápasech venku a vždy jsem měl kolem sebe fanoušky domácích. Můžu říci, že se chovali docela slušně, i když jsem fandil Litoměřicím. Dokonce se i stalo, že náš mančaft fanoušci pochválili a řekli, že máme dobrý tým. Na hokeji je jiná atmosféra, než na fotbale. V zápase proti Milevsku se mi ale nelíbila část našich fanoušků, kteří házeli na led odpadky. Bylo to zbytečné. Já mám pak dost práce, abych to u střídaček a před kabinou rozhodčích zvládl. Víceméně jsem tam jako pořadatel sám.