3. 7. 2016 | Miroslav Kejmar

Miloš Říha a David Švagrovský po konci letní přípravy

Miloš Říha povede Litoměřice druhou sezónu, ale poprvé si může tým vyladit podle sebe. Společně s Daniel Tvrzníkem připravili pro své svěřence tvrdý drill, který ve středu skončil. V ten den si oddychl také David Švagrovský, jenž byl jmenován novým kapitánem týmu. Oba můžete vidět už za necelý měsíc v Mladé Boleslavi, kde Stadion odehraje své první přátelské utkání.

Došlo k celkovému zlepšení a chceme v tom pokračovat

Letní příprava skončila. Jak jí hodnotíte?

Miloš Říha: Klub udělal dost změn a musím říct, že to všichni vnímáme velmi pozitivně. I když jsem se bavil s lidmi co tady pracovali vloni, tak mám pocit, že došlo k velkému zlepšení. Chceme v tom samozřejmě pokračovat. Mužstvo se nám ještě doplní na ledě a je důležité, abychom v tomto duchu pokračovali dál.

Takže plánujete tým ještě posílit.

Myslím, že z Hradce přijdou dva útočníci, dva obránci a brankář. Na začátku přípravy bude i několik hráčů na “try-out”, tak abychom měli šest pětek a mohli trénovat na dvě skupiny. Nemůžeme zase mužstvo přestavět před sezónou, když jsou teď dva měsíce spolu.

Kdo skládal tréninky na letní přípravu?

Společně s Danem jsme přípravu připravili a zapojili jsme také Martina Tvrzníka. Jak se teď říká, jaké jsou trendy a co je moderní, tak si myslím, že takto se trénuje už několik let, i když stále přicházejí novinky. Měli jsme velmi náročné tréninky i celý program, vše bylo kratší a intenzivnější. Vždy však přípravu musíte přizpůsobit mužstvu a hráčům které máte aktuálně k dispozici. Nelze jen někoho kopírovat. Testy nám potvrdili velké zlepšení u jednotlivých hráčů, což je základ pro celou sezónu. Důležité však také je, jak to hráči přijmou. Řekl bych, ze k přípravě přistoupili výborně, v čele s kapitánem Švagrovským.

Na čem budete dále pracovat?

Sejdeme se 25. července a první týden uděláme na zapracování. Neřekl bych, že volnější, ale hráči si potřebují zvyknout na tu změnu že se bude trénovat na ledě, takže to bude hlavně o technice. Pak přijdou kondiční cvičení, ale také projedeme celou hru po taktické stránce, abychom byli připraveni na soutěž. Potřebujeme vyzkoušet hráče, abychom věděli, co kdo může a nemůže hrát.

Všichni tvrdě makají, zlepšují se a jsme dobrá parta

Poslední trénink už je za vámi, těšil jste se?

David Švagrovský: Těšil jsem se. Vidina konce celé té dřiny je pro každého hráče krásný pocit. Všichni víme, že je to potřeba, ale jsme rádi, že je konec.

Jak probíhal poslední trénink?

Byli jsme na koupališti, kde jsme měli v písku rugby a následně vodní pólo. Byla to spíš zábava, než trénink.

Celé to proběhlo bez zdravotní újmy?

Ano, všichni jsme v pořádku.

Srovnejte loňskou a letošní letní přípravu. Vidíte rozdíl?

Vloni jsem byl v Hradci a přišlo mi to, až takové neosobní. Letos to bylo hlavně o partě, samozřejmě, že se makalo, ale budoval se nový kolektiv. Co se týká fyzické stránky, tak tady to bylo náročnější. Trénovali jsme třikrát týdně dvoufázově a nebylo to nic lehkého.V Hradci se trénovalo jednou denně a nebylo to tak náročné.

Kde si myslíte, že jste ztrácel a naopak, kde jste vynikal?

Mojí doménou nikdy nebyla rychlost, takže tady jsem rozhodně nevynikal (smích). Ale myslím, že nejsem špatný běžec nebo posilovna mi vůbec nevadí. Takže asi kondičtější věci.

Který trénink byl pro vás nejhorší?

Nejhorší trénink, který jsem tady zažil byl výběh na “fafák”, to byla velká paráda. Jednoznačně bych ho zařadil mezi nejkrutější tréninky.

Jak zapadli noví kluci, kteří přišli?

Řekl bych, že zapadli dobře. Všichni tvrdě makají, zlepšují se a jsme dobrá parta.

Nemyslíte, že bude pro Václava Pletku těžké zapadnout, když neabsolvoval letní přípravu s týmem?

To je tak zkušený hráč, že o sám nejlíp ví, co potřebuje. Přijel za námi na závěrečnou grilovačku, takže je vidět, že tady chce být a myslím, že to problém nebude.

Co od sebe očekáváte pro blížící se sezónu?

Určitě o dost lepší sezónu, než byla ta minulá. Abych byl zdravý celý rok a tým byl na úplně jiných místech než vloni.

Jak jste relaxoval mezi tréninky?

S dvěma holčičkami (smích). Člověk se vždycky těší domů, hlavně, když na tebe čekají dcerky. Ale jinak jsem se snažil jsem se co nejvíc spát a dobře jíst, takže taková klasika.