1. 10. 2010 | Michal Sabó

Litoměřice zajíždí k dalšímu boji na led Berouna

Souboj mezi Stadionem Litoměřice a Medvědy z Berouna v rámci šestého kola první ligy bude zajímavý z několika důvodů. Medvědi jsou totiž stejně jako Stadion v domácím prostředí zatím stoprocentní a zároveň se chystají na setkání s bývalými členy svého kádru, kterých v dresu Kališníků působí hned šest. Jak se tito dnes již velice platní hráči sestavy Litoměřic prosadí proti Středočechům a ohrozí jejich domácí neporazitelnost sledujte v sobotu 2. října od 17:30 na berounském zimním stadionu, nebo u on-line přenosu.

Berounští mají v úvodu letošního prvoligového ročníku zajímavé statistiky. Oba dva domácí zápasy dokázali vyhrát, naopak oba venkovní zápasy prohráli. Ve všech případech měl navíc poražený tým na konci zápasu nulu na svém kontě. V celém pelotonu naší druhé nejvyšší soutěže jsou také jednoznačně nejméně produktivním týmem s pouhými čtyřmi vstřelenými brankami. Zřejmě by se Medvědům velmi hodily služby jejich bývalých hráčů, kteří se v litoměřickém dresu zatím podíleli dohromady na devíti gólech. V příštím kole nemůže trenér Žemlička počítat se zraněným útočníkem Karpovem, nepředstaví se ani Rudovský. Naopak sestavu posílí slovenský útočník Marek Bartánus. V brance bude hájit svou domácí neprůstřelnost Dominik Furch.

Stadion touží konečně získat všechny tři body ze soupeřova ledu. Zatím vytěžili Litoměřičtí ze tří venkovních duelů bod za prohru po samostatných nájezdech v Táboře. O alespoň bod za remízu po základní hrací době těsně přišli v Chrudimi a nešťastná třetí třetina překazila jejich šance v souboji s Třebíčí. Na ledě Středočechů povede svůj tým opět zkušený kapitán Slížek, který spolu s Martinem Tvrzníkem, Šináglem, Ondřejem Křížem, Petrem Horčičkou a Jakubem Hlusičkou dobře zná tamní prostředí. Všichni i ve svém současném působišti velice platní a starají se o většinu vstřelených branek. V čele obrany bude opět zářit vládce litoměřického brankovšitě Martin Volke.

Střetnutí obou celků v šestém kole letošní sezóny slibuje atraktivní podívanou. Souboj celku, který se snaží udržet domácí neporazitelnost, s mužstvem, které bude bojovat o první výhru na ledě soupeře sledujte v sobotu 2. října od 17:30 na berounském zimním stadionu. Pro vás, kteří nebudete osobně v hledišti, bude připraven tradiční on-line přenos.