20. 8. 2008 | Radek Barkman

Litoměřice vyzvou ve čtvrtek Děčín

Po dvou výsledkově neúspěšných zápasech s Českou Lípu přivítají hráči HC Stadion Litoměřice ve čtvrtek od 18:00 jednoho z kandidátů na vítězství v soutěži HC Děčín. Soupeř se před sezónou výrazně posílil a v dosavadních přípravných utkáních si nevede špatně. Hokejisté domácích, kteří se minulou sezónu zachraňovali však budou chtít být hostujícímu celku vyrovnaným protivníkem a snažit se o první výhru v letošním ročníku.

Hokejisté HC Stadion Litoměřice mají další možnost připsat si premiérovou výhru sezóny 2008/2009, když ve čtvrtek nastoupí v lovosickém azylu proti silnému mužstvu a třetímu celku loňské základní části HC Děčín. Doposud odehrály Litoměřice dva přípravné zápasy a v obou případech odešli z ledu poraženi Českou Lípou. O to větší bude motivace udobřit si své příznivce dobrým výkonem proti posílenému soupeři. Vždyť do Děčína zavítali v letní přestávce známe postavy z extraligových kluzišť, a to brankář Jiří Zikmund nebo třeba obránce Daniel Zápotočný. Přišli však také další hráči, kteří budou chtít pozvednout úroveň tohoto celku a bojovat v této sezóně o postup do vyšší soutěže. V dosavadních přípravných utkáních na tuto sezónu Děčínští podlehli benjamínkovi 1.ligy – Baníku Most 2:4, junioři si poradili s Jabloncem a zvítězili na jeho hřišti 4:1 a v úterý se Děčín rozešel smírně s dalším aspirantem na postup, s Kláštercem nad Ohří 3:3. Utkání začíná v 18:00 a po dobrém výkonu litoměřických na půdě České Lípy se dá očekávat pěkný zápas, který byste si neměli nechat ujít.