1. 11. 2013 | Alexandr Stys

Litoměřice hostí Motor České Budějovice

V sobotním kolem navštíví Kalich Arenu Jihočeský tým vedený bývalým reprezentantem Alešem Kotalíkem. Motor České Budějovice se momentálně nachází na osmé příčce. Litoměřice po minulé prohře v Olomouci se nachází na jedenácté pozici a šňůra proher se zvýšila na číslo šest. Zda se podaří Stadionu proti Motoru opět zvítězit a konečně získat tři body v domácím prostředí se dozvíme 2. listopadu od 17:00.

První střetnutí ve prospěch Litoměřic

Zápas na ledě Motoru Litoměřice rozehrály velmi dobře a už po 19 sekundách vedly zásluhou Miloslava Čermáka, který potrestal chybu v rozehrávce a nadvakrát překonal Halmošiho. Neuběhla ani minuta a Stadion slavil znovu. Zdeněk Bahenský prostřelil Halmošiho z těžkého úhlu. Domácím se podařilo překonat litoměřického brankáře Lukáše až ve 45. minutě utkání. Snížení na 1:2 zařídil kapitán Českých Budějovic Aleš Kotalík. V poslední minutě při vyloučení litoměřického obránce Šulce zkoušely Budějovice powerplay hru bez brankáře, ale ani v šesti mužích nedokázaly vstřelit branku a Litoměřice si tak odvezly tři vítězné body.

Litoměřice však momentálně zažívají nepříjemnou sérii proher. Již šest utkání v řadě nedokázali Severočeši bodovat a pomalu klesají tabulkou do spodních pater. Hrozivě záporné skóre 8:24 za posledních 14dnů napovídá, že se litoměřičtí střelci trápí. Ofenzivní sílu týmu by měl podpořit Vít Budínský, který přichází do Litoměřic na měsíční výměnu z Ústí nad Labem. Opačným směrem zamířil obránce Stadionu Ondřej Smetana. Podaří-li se pětadvacetiletému útočníkovi naladit mužstvo opět na vítěznou sérii se dozvíme v sobotním utkání.

Kotalík tahounem

Z posledních šesti utkání České Budějovice dokázaly vyhrát dvě. V prodloužení přetlačily Horáckou Slávii 5:4 po prodloužení, kdy bonusový bod pro Jihočechy zařídil Melka. V posledním hraném kole pak Motor na domácím ledě nadělil Kadani šest branek na cestu domu. Utkání rozhodla bezesporu poslední třetina, ve které České Budějovice svému soupeři zasadily čtyři údery, na které Kadaň nedokázala odpovědět.

Tabulku produktivity vede kapitán týmu Aleš Kotalík, který v 17 zápasech zatím posbíral 10 bodů za 4 góly a 6 asistencí. Po sedmi bodech pak mají Skuhravý(3G+4A) a Ondřej (2G+5A). Do branky Motoru se zatím postavili dva brankáři. Ve 14 utkáních se představil Dominik Halmoši s úspěšnosti 92% zákroků a průměrem 2,27 inkasované branky na zápas. Pouze tři starty si připsal Hynek Kůdela ovšem se skvělou úspěšnosti 95% a průměrem 1,65 inkasované branky.

Sestava Českých Budějovic v minulém ligovém kole:

Halmoši – J. Novák, Kříž, Posmyk, Chmelíř, Semrád, Prokop, Pavlíček – Kotalík, Rob, Kuchejda – Ondřej, Šachl, Skuhravý – Ferebauer, Prokeš, Vaniš – Třetina, Melka, Bárta – Přibyl.