24. 10. 2008 | Jan Luňáček

Každý z hráčů už by rád zažil pocit vítězství, říká Vladimír Kolbaba

Nejlepším hráčem v utkání litoměřických hokejistů proti Vajgaru Jindřichův Hradec byl v domácím týmu vyhlášen důrazný obránce s číslem 13 Vladimír Kolbaba. Po utkání jsme mu položili několik otázek.

Jaký máš osobní pocit ze svého výkonu proti Vajgaru?

Můj výkon z domácího zápasu proti Vajgaru by měl hodnotit trenér, a ne já. Byl jsem sice vybrán jako nejlepší hráč z domácího mužstva, ale to nic neznamená. Raději bych toto ohodnocení vyměnil za 3 body do tabulky pořadí týmů. Potom by se asi dalo říci, že výkon byl dobrý.

Myslíš si, že jsou obranné řady litoměřického týmu proti loňské sestavě silnější?

Po devíti odehraných utkáních to nevypadá, že by obrana byla silnější než v minulé sezóně. Ale hrajeme jako tým, takže vina se nemůže vždy házet pouze na obránce. I útočníci mají své povinnosti v obraně. Srážejí nás hrubé chyby všech řad.

Vnímáš osobně při zápase podporu litoměřických příznivců?

Samozřejmě, že podpora diváků je vždy slyšet. I proto nás mrzí, že se domácí fandové dočkali pouze jednoho vítězství za 3 body.

Co si myslíš o snaze založit fanklub?

Založit fanklub v Litoměřicích je skvělá myšlenka. Doufám, že se podaří dát dohromady partu lidí, která nás bude podporovat svým fanděním.

Jak vnímá tým jako celek řadu nešťastných neúspěchů? Není v týmu špatná nálada?

Každý z hráčů už by rád zažil pocit vítězství. Těch proher na naší straně je dost a musí se to zlomit. Myslím si, že výhra nás nakopne a pomůže k lepším výkonům v dalších zápasech.