15. 8. 2016 | Pavel Vodenka

Kališníci vstoupí do druhé poloviny přípravy

Litoměřice - Po vydařeném zápase s trojnásobným mistrem Asijské hokejové ligy a exotickým soupeřem - Anyangem Halla, vstoupí v úterý 16. srpna Stadion do druhé poloviny série přípravných zápasů na ledě Benátek nad Jizerou, zatímco soupeř Stadionu ukončí tímto zápasem druhou třetinu své přípravy. Oba týmy mají stejný počet proher (2) a výher (3), a dokonce sérii tří vítězných zápasů po sobě. Který z týmů si připíše čtvrtou výhru v řadě? Utkání začíná v 18:00 hodin.

Stadion změří síly s hráči Benátek

Hokejový klub v Benátkách nad Jizerou funguje už dlouhou dobu jako farma extraligového Liberce. Stejně tomu tak bylo i v uplynulé sezóně 2015-2016 a prioritou bylo připravovat hráče pro Bílé tygry, což cíl probojovat se do vyřazovací části poněkud brzdilo. Také tým Benátek prošel hráčskou obměnou, což pro trenéry a vedení klubu není vůbec nová situace. I přesto, že v týmu zůstali zkušení hráči jako například Václav Kočí, Jan Plodek, Jan Víšek nebo třeba brankář Jiří Stejskal, tak tým z Benátek také několik hráčů opustilo - Petr Ulrich, David Kajínek, Václav Pletka, Jiří Říha a Vít Jonák.

Aktuální soupiska Benátek

Brankáři: Dominik Groh, Lukáš Hosnedl, Jan Lukáš, Jiří Stejskal, Roman Will, Matěj Žajdlík.

Obránci: Tomáš Havlín, Radek Hubáček, Jakub Husa, Adam Jandejsek, Petr Kalina, Michael Klinger, Václav Kočí, Petr Kolmann, Daniel Krejčí, Ondřej Mikliš, Michal Plutnar, Filip Pyrochta, Tomáš Tržický.

Útočníci: Jiří Babec, Matouš Bělohradský, Ladislav Bittner, Jiří Černoch, Adam Dlouhý, Ivan Ďurač, Michal Gecko, Jan Havel, Vojtěch Havlas, Kryštof Hrabík, Dominik Hrníčko, Alber Janele, Zdeněk Král, Josef Mikyska,
Daniel Miškovský, Kroni Musliu, Jan Ordoš, Matej Paločko, Jan Plodek, Daniel Špaček, Jan Víšek, Jaroslav Vlach, Lukáš Volf.

Zajímavý zápas pro Václava Pletku

Speciální zápas to bude určitě pro zkušeného útočníka Václava Pletku,
který v loňském ročníku WSM ligy působil právě v Benátkách nad Jizerou a jeho
přesun na sever Čech do Kalich Arény bude pro Litoměřice určitě přínosem.
Na svém kontě má 747 odehraných utkání v Extralize, v nichž si
připsal 253 gólů a 208 asistencí. Jeho bilance je výborná také
ve WSM lize, kde nastoupil do 56 zápasů. V těch nasbíral 24 branek a 21 asistencí.

Benátky si v přípravě připsaly dvě porážky a tři výhry

Nejprve přivítaly na svém ledě mistra VHL, ruský tým Neftyanik Almetyevsk, kterému podlehly 1:2, když ruský celek otočil skóre v poslední třetině. Poté čekal Benátky výjezd na sever Čech do Ústí nad Labem, kde si připsaly druhou porážku, tentokrát 3:4, i přesto, že v 50. minutě držely vedení 3:2. Ústí ale zásluhou Markulinece a Kopty stav otočilo. Třetí přípravný zápas a odvetné utkání s ruským Almetyevskem mělo jasný průběh, když Benátky vedly v polovině zápasu 6:0. Na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 7:2 a domácí tým zaznamenal první výhru v přípravě. Za dalších pět dní čekalo Benátky odvetné utkání, tentokráte s ústeckým Slovanem. Skóre 2:2 bylo vyrovnané až do osmapadesáté minuty, kdy se prosadil domácí Pyrochta, o minutu později přidal další branku Mikyska a stav 4:2 znamenal druhé vítězství v přípravě. Benátky pak čekal třetí domácí zápas po sobě, do středočeského kraje zavítal Most. Od začátku zápasu vládlo vysoké tempo, což více svědčilo domácím. Branky padaly nejen v přesilovkách nebo při vyrovnané hře. ale i v oslabení. Konečný stav byl 5:2 pro libereckou farmu.