17. 4. 2018 | Vít Trubička

Kališníci ve světě: Kamil Kreps

Třetím odchovancem Stadionu, působící v zahraničí je Kamil Kreps. Bývalý hráč floridských Panterů našel po třech letech v Třinci útočiště v německé DEL a to konkrétně v celku Grizzlys Wolfsburg. Sedmý tým po základní části v DEL narazil ve čtvrtfinále na druhý celek základní části Eisbären Berlin. V medvědím souboji byl úspěšnější papírový favorit z hlavního města Německa, přestože Wolfsburg dokázal svého soupeře pěkně potrápit, připsal si jednu výhru a v závěrečném zápase série velmi dlouho odolával, padl až v prodloužení po gólu bývalého zlínského útočníka Bukartse.

Za Wolfsburg odehrál Kreps v základní části 31 soutěžních utkání. Jeho produktivita během nich se zastavila na 22 bodech. Kamil Kreps dvanáctkrát zamířil puk do soupeřovy branky a desetkrát k tomu dopomohl asistencemi. Jeden start a jednu asistenci má Kreps v dresu Wolfsburgu v Champions Hockey League. V play-off nastoupil ke čtyřem zápasům, ovšem bez kanadského bodu.

Autor titulní fotografie: Marián Ježowicz (hcocelari.cz)