23. 11. 2015 | Vojtěch Martinek

Kališníci uzavřou první polovinu sezóny proti předposlednímu Mostu

Pětadvacet zápasů letošního ročníku WSM Ligy je za námi, Stadion nyní čeká domácí zápas s Mostem. Mostečtí hokejisté se nacházejí na předposledním místě tabulky s devítibodovou ztrátou na dvanácté Benátky. Z prvního vzájemného střetu vzešli vítězně kališníci, kteří si z Mostu odvezli domů tři body po výhře 3:2. Navážou Litoměřice na úspěch v Třebíči a překonají farmu Litvínova i podruhé v letošní sezóně? Utkání začíná v 18:00.

HC Stadion Litoměřice - HC Most

• Most - Motor 4:2
  • Jihlava - Most 2:0
  • Most - Havířov 2:9

Mostečtí zahájili letošní sezónu prohrou 1:3 na ledě Ústí nad Labem, o kolo později v domácí premiéře sestřelili trápící se Šumperk 8:2. To bylo ale první a zároveň i poslední vítězství Mostu v první čtvrtině soutěže a sňůra jedenácti porážek skončila až výhrou 5:2 v odvetě s Ústím. Poté se začalo Mostu na domácí půdě dařit -- farma Litvínova doma skalpovala Benátky, Přerov i České Budějovice a v utkání proti Slavii měla několikrát tři body na dosah ruky. Nakonec ale padla 6:7 v nájezdech.

Venku je to ale jiná písnička. Most bodoval pouze jednou, když si po úspěchu 3:2 na ledě Šumperka odvezl na sever Čech všechny body. Ze všech ostatních zápasů se středeční soupeř Litoměřic vracel domů s prázdnou.

Komu se daří?

Nejproduktivnějšími hráči Mostu jsou šestatřicetiletý veterán Vojtěch Kubinčák (10+14) a litvínovští mladíci Ondřej Havlíček (7+15) a Pavel Smolka (9+8). Za zmínku stojí i výkon Tomáše Divíška, který se v k týmu připojil v polovině října. Mostecký odchovanec si v osmi zápasech v modrobílém dresu připsal dvě branky a pět asistencí. V kádru Severočechů působí i dva bývalí kališníci - Adam Chlapík (2+0) a nově Tomáš Doležal (0+0). Pozici brankářské jedničky zastává Lukáš Horák, záda mu kryjí Václav Mouček s Michaelem Petráskem.

Poslední zápasy obou týmů

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice 2:3 po prodloužení
Sestava Litoměřic:
Pavelka (Michajlov) – Plášil, Krstev, Pavlas, Čáp, Šulc, Bílek, Mikliš – Kalla, Vantuch, Rousek – Ondráček, Nedvídek, Beránek – Kopta, Troliga, Doležal – Valášek, Berger, Procházka

HC Most - HC AZ Havířov 2010 2:9
Sestava Mostu:
Mouček (22. – 46. Horák) – Gula, Grin, Havelka, Strejček, Hora, Cvrk, Vaněk – Doležal, Tauš, Rindoš – Kubinčák, Hanzl, Slavíček – Baránek, Přeučil, Smolka – Procházka, Trübenekr