25. 3. 2015 | Miroslav Kejmar

Junioři ve druhém utkání baráže přivítají Duklu Jihlava!

Litoměřičtí junioři ve středu rozehrají další barážové utkání, ve kterém vyzvou extraligovou Duklu Jihlava. Oba celky v minulém utkání narazily na velmi silného soka z Hradce Králové. Jak Kališníci tak i Dukla byli dvě třetiny pod obrovským tlakem. V obou případech bylo po dvou periodách o vítězi jasno a Mountfield vždy dohrával třetí třetinu ve velkém klidu. Středeční utkání tak bude boj o druhé místo a zároveň o první body do barážové tabulky. Utkání začíná v 18:30 v Kalich Areně.

Jihlavští junioři dva roky po sobě ochutnávají hořkou příchuť baráže. V loňském roce se však Jihlava s přehledem udržela, když vyhrála všech šest utkání. Letos už první dvě utkání napověděla, že hlavním adeptem na postup do extraligy je Mountfield HK, který má opravdu skvělý tým. Vraťme se však k Jihlavě. Jihlava měla během sezóny velké problémy se vstřelením většího počtu branek za jeden zápas. Průměr 2,58 branky na zápas vypadá velmi špatně a říká, že Dukla nebude nebezpečná směrem dopředu. Ale opak je pravdou. První útočné trio ve složení Anděl, Jícha a Střecha je velmi nebezpečné a zároveň produktivní. Vzadu všemu velí vele zkušený Petr Šidlík, jenž nosil kapitánské “céčko” na loňském šampionátu U20.

• Mountfield HK - Litoměřice 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 5. Krátoška (Kopta, Plášil), 18. Krátoška, 19. Dudák (Gančarčík), 29. Piegl, 35. Kovářů (Procházka, Nedvídek), 36. Kopta (Plášil, Uhlík) – 56. Ransdorf (Málek).
    Sestava Litoměřic: Března – Kejmar, Winnerlich, Chmel, Šikner, Málek, Krýsl, Zedek, Melichar – Kratochvíl, Zajan, Popek, Chovanec, Neruda, Ransdorf, Minka, Krátký, Kauschitz.
  • Jihlava - Mountfield HK 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)
    Branky a nahrávky: 47. Anděl (Ondráček, Jicha), 55. Jícha (Anděl, Dundáček) – 20. Krátoška (Kopta), 30. Kopta (Uhlík, Krátoška), 37. Procházka (Suda, Nedvídek), 38. Matějček (Krátoška, Kovářů), 45. Kopta (Krátoška).
    Sestava Jihlavy: Vacek – Hohl, Dundáček, Tobola, Šidlík, Kochánek, Port – Střecha, Jícha, Anděl, Beran, Dvořák, Ondráček, Balaštík, Mahút, Marcilis, Bambula.