15. 7. 2014 | Klub

Junioři a starší dorostenci znají svůj program

Junioři a starší dorostenci se pomalu chystají na začátek přípravy na ledě. Znají rozpis přípravných i mistrovských zápasů a nyní je čeká těžké předzávodní období.

Juniorský tým se po povedené minulé sezóně chce opět poprat o nejvyšší příčky v Lize juniorů, tedy druhé nejvyšší soutěže.  Po devíti týdnech suché přípravy dostali hráči měsíc volna a v pondělí 28. 7. vyjedou poprvé na ledovou plochu. Vzhledem k tomu, že mistrovská utkání začínají až 19. září, připravili pro tým trenéři Martin Tvrzník a Jan Fišera celkem deset přípravných zápasů a náročné tréninkové období především v době prázdnin.

Systém soutěže se pro letošní sezónu změnil a finálová fáze Ligy juniorů bude mít podobu play-off. Základní část je rozdělena do tří skupin podle regionálního dělení. Skupiny Západ a Střed mají 10 účastníků, Východ 11. V základní části sehrají mužstva 18 utkání.

Ve druhé části vytvoří první 4 mužstva z každé skupiny 2 skupiny po 6 mužstvech regionálně a utkají se čtyřkolově (20 utkání). Nezapočítávají se body ze základní části soutěže.  Mužstva na 5. – 10. místě po 1. části soutěže hrají o udržení (20 utkání ve sk. Západ, Střed, 12 utkání ve sk. Východ, započítávají se body z 1. části soutěže). Týmy, které se umístí ve sk. Západ, Střed na 10. místě a mužstva umístěná ve sk. Východ na 10. a 11. místě ve skupině pro příští soutěžní ročník přímo sestupují do krajských soutěží.

Týmy umístěné po 3. nadstavbové časti soutěže ve sk. A a B na 1. – 4. místě sehrají 2 kola (čtvrtfinále, semifinále) play-off (1A-4A,2A-3A,1B-4B,2B-3B) na 2 vítězná utkání (2-3 utkání), a semifinále (1A-2B, 1B-2A). Vítězové semifinále postupují do baráže o ELJ.

Junioři - přípravná utkání 2014:

Pá 8. 8.                 Hvězda Praha – LTM

St 13. 8.                LTM – Ústí n. L.

Ne 17. 8.              Klášterec n. O. – LTM

Pá 22. 8.               Hr. Králové – LTM (v Č. Lípě)

Ne 24. 8.              LTM – Hvězda Praha

Ne 31. 8.              LTM – Klášterec n. O.

St 3. 9.                  Ústí n. L. – LTM

Pá 5. 9.                 LTM – Most

Čt 11. 9.               LTM – Hr. Králové

Ne 14. 9.              Most – LTM

Rozpis mistrovských utkání Ligy juniorů naleznete ZDE!

Starší dorost se představí v soutěži Liga staršího dorostu, což je také druhá nejvyšší soutěž. Mistrovské zápasy začínají 19. září a hráči se pod vedením Marka Opluštila sejdou v pondělí 28. 7. na ledové ploše. Do začátku soutěže je čeká ještě spousta práce a také 8 přípravných zápasů.

Systém soutěže je stejný jako u Ligy juniorů, ale starší dorostence nečeká play-off. Základní část je rozdělena do tří skupin podle regionálního dělení. Skupiny Západ, Střed a Východ mají 10 účastníků. V základní části sehrají mužstva 18 utkání.

Ve druhé části vytvoří první 4 mužstva z každé skupiny 2 skupiny po 6 mužstvech regionálně a utkají se čtyřkolově (20 utkání). Nezapočítávají se body ze základní části soutěže.  Mužstva na 5. – 10. místě po 1. části soutěže hrají o udržení (20 utkání, započítávají se body z 1. části soutěže). Týmy, které se umístí ve sk. Západ, Střed na 10. místě a mužstva umístěná ve sk. Východ na 10. a 11. místě ve skupině pro příští soutěžní ročník přímo sestupují do krajských soutěží.

Starší dorost – přípravna utkání 2014

Pá 8. 8.                 Ústí n. L. – LTM

Ne 10. 8.              LTM – Kadaň

Čt 14. 8.               Hvězda Praha – LTM

Ne 24. 8.              Kadaň – LTM

Čt 28. 8.               LTM – Ústí n. L.

Ne 31. 8.              LTM – Most

Pá 5. 9.                 Most – LTM

Ne 7. 9.                LTM – Hvězda Praha

Rozpis mistrovských utkání Ligy staršího dorostu naleznete ZDE!